Hana Zagorová je jednou ze 190 hospitalizovaných s COVID-19 v Česku. Vyjádřil se epidemiolog

Hana Zagorová s manželem Štefanem Margitou
Hana Zagorová s manželem Štefanem Margitou
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2020

Nejčernější scénář, a to že zpěvačka Hana Zagorová (73) je v souvislosti s koronavirem v nemocnici, se naplnil. Její manžel Štefan Margita (64) potvrdil, že oba se potýkají s respiračním onemocněním COVID-19. Oblíbená zpěvačka je jednou ze 190 pacientů, kteří jsou kvůli nákaze SARS-CoV-2 hospitalizovaní.

V současnosti je klinický průběh nemoci u populární zpěvačky horší než u jejího manžela a musela být hospitalizována.

"Naši milí, nechtěli jsme vás zatěžovat našimi starostmi. Ano, oběma nám vyšly pozitivní testy na covid. Ať se to nemusíte dovídat z různých nafouklých spekulací. Já jsem v domácí karanténě s lehkým průběhem a Hanka z důvodu vysokých teplot v nemocnici. Věřte, že děláme, co můžeme, ať se brzy s vámi uvidíme," uvedl Margita na sociální síti ve svém oficiálním prohlášení ke zdravotnímu stavu obou.

Všichni věří, že zpěvačka nepatří mezi aktuálně pacienty, jejichž stav vyžaduje hospitalizaci na jednotce intenzivní péče.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila uznávaného epidemiologa a vládního zmocněnce pro vědu a výzkum Romana Prymulu, který popsal, jaký stav ohledně pacientů s těžkým průběhem nemoci je aktuálně v Česku. "Klinické příznaky začínají narůstat. V tuto chvíli je 190 osob hospitalizovaných, z nichž přibližně 44 vyžaduje péči obecně na jednotce intenzivní péči," uvedl Roman Prymula.

Hana Zagorová má dlouhodobé problémy s poruchou krvetvorby. Již v minulosti o svém trápení několikrát promluvila. V neděli oslaví své 74. narozeniny a nejen její blízcí, ale i fanoušci pevně věří, že souboj s novým typem koronaviru pro ni skončí vítězně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.