Hasič zachránil polomrtvé kotě uvízlé v kapotě auta. Adoptoval ho a stali se z nich nejlepší přátelé

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 11. 2020

Přátelství nevzniká jenom mezi lidmi. I zvířata mohou být pro člověka věrným kamarádem a mnohdy paradoxně projevují větší pochopení a láskyplnost. Příběh newyorského hasiče Daniela Wiwczara, který zachránil život malého kotěte, vzbudil napříč celým světem internetu velké dojetí a všichni doufali, že zachráněné chlupaté klubíčko přežije a najde nový domov.

Lidé a zvířata mohou být ti nejlepší přátelé. Stejně jako existuje obrovské množství skutečných případů, kdy zvíře zachránilo život člověku, může to samozřejmě fungovat i naopak. Přesně to se stalo kotěti jménem Franklin, které v prosinci 2019 nešťastnou náhodou uvízlo pod kapotou auta a nebýt toho, že zakročí lidská síla, na místě by zemřelo. 40letá žena zahlédla, jak na silnici 6 Avenue, která je hlavní dopravní tepnou Manhattanu, vyběhlo kotě zpod kola a rychle se pohybovalo mezi vozidly. Po marných pokusech kotě chytit, zavolala hasičskou jednotku. "Dostali jsme hlášení o kočce, která uvízla v autě. Vyrazili jsme na místo a viděli, jak je kotě uvězněno pod kapotou. Mělo vysokou horečku, bylo letargické a potřebovalo okamžitou pomoc. Vytáhli jsme ho a převezli na veterinární kliniku Small Door Veterinany," řekl hasič Daniel Wiwczar z newyorského záchranného sboru v Midtown East, jak uvedl web gothamist.com.

Podle odhadu veterináře bylo kotě asi sedm týdnů staré, mělo vysokou horečku skoro 41 stupňů a také potřebovalo nutně odčervit. Během dvoutýdenní péče se mu podařilo vzchopit, nabralo sílu a přibralo ze 750 gramů na více než kilo. Už při záchraně kotěte uvízlého mezi plechy hasič přemýšlel o tom, že by se o něj postaral. Sám totiž dříve kočku měl, ale zemřela. "Byl jsem přesvědčený, poté, co jsem ho vytáhl, že ho chci adoptovat. Takže o dva týdny později jsem se vrátil na kliniku, abych si kotě osvojil a vzal ho do jeho nového domova," uvedl Wiwczar, jak píše web secretnyc.co.

Pro uzdravené kotě, které dostalo jméno Franklin, je dům hasiče Daniela Wiwczara, který mu zachránil život, už skoro rok šťastným domovem. Mezi oběma vzniklo silné pouto a jeden na druhého nedají dopustit. "Teď se mu vede skvěle a vychází dobře s mými dvěma psy. Franklin se prostě baví, pobíhá kolem a užívá si to," napsal hasič »zachránce« na oficiální profil hasičského sboru v Midtown East.

 

 

 

 

 

 

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.