Hasič zachránil štěně a adoptoval si ho. O několik měsíců později ho pes zachránil před jistou smrtí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 1. 2021

Život píše příběhy, které zní mnohdy až neuvěřitelně, ale i zázraky se skutečně dějí. Hasič a zdravotník Joe patřil k těm, kteří byli každý den ochotni riskovat vlastní život pro záchranu někoho druhého. Ale při jednom ze zásahů byl vystaven působení škodlivých chemikálií, které se vážně podepsaly na jeho zdraví. V té době zachránil štěně, které přijal do rodiny jako právoplatného člena a uběhlo sotva pár měsíců, kdy mu zvíře splatilo svoji vděčnost a zachránilo mu život.

Tvrzení, že je pes věrný přítel člověka, je dobře známé. Nejoblíbenější domácí mazlíčci to dokazují v řadě skutečných příběhů, ze kterých občas mrazí. Hasič Joe sloužil ve sboru dlouhých 16 let a byl také speciálně vyškoleným lékařským technikem (EMT). Při jednom ze zásahů se dostal do kontaktu se škodlivými chemikáliemi, které u něj způsobily vážné zdravotní problémy, píše web rd.com.

Ve 38 letech přežil několik mozkových mrtviček a přestal cítit levou stranu obličeje. Přišel o veškerou fyzickou sílu a nedokázal si sám zavázat ani tkaničky u bot.

Začaly se u něj objevovat slabší migrény a náhodné záchvaty, které ho naprosto vyřazovaly z běžného normálního života. Dříve byl Joe hodně společenský a často zval přátele domů, ale po nehodě trávil veškerý čas v posteli pohroužený do černých myšlenek a v depresích. Manželka Kim viděla, že to s ním jde z kopce a jednou z mála radostí je pro něj 12letý dalmatin Lucky. Jenže už byl ve vyšším věku a Kim se obávala, co se stane, až Lucky odejde z jejich života.

Rozhodla se být aktivní v tom, aby si vzali do péče dalšího pejska. Tím se stalo štěně, které odvezla nezisková organizace Puppy Rescue Mission z afghánské válečné zóny. Na letišti se Kim a Joe poprvé setkali s pejskem jménem Meatball, který po dlouhé době bývalého hasiče rozesmál, když ho hned počůral.

Pár si Meatballa zamiloval na první pohled a štěně prokazovalo každým dnem svoji vděčnost a lásku. Pejsek rostl a napojil se na Joea tím, že dokázal vycítit jeho záchvaty. Vždy, když se něco dělo, svým štěkotem upozornil na to, že Joe není v pořádku.

O několik měsíců později měl však manžel Kim tak silný záchvat, že minuty rozhodovaly o tom, zda bude žít, nebo zemře. Tehdy Meatball ztropil takovou scénu a štěkal tak hlasitě a ustavičně, že tím probudil Kim, která našla manžela v kritickém stavu. Okamžitě zavolala záchranku a Joe byl včas převezen do nemocnice.

"Pokaždé mě střeží, pomáhá mi, ujišťuje se, že jsem v pořádku. Od doby, co jsem onemocněl, mě mnoho přátel opustilo, ale tenhle pes mě miluje, a to něco musí znamenat. Znamená to, že za něco stojím," vyjádřil se Joe, jak uvedl web rd.com.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.