Helena Christensenová má v 52 letech postavu jako lusk. Prozradila, díky jakým zásadám vypadá v plavkách skvěle

Bývalá topmodelka Helena Christensenová
Bývalá topmodelka Helena Christensenová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 6. 2021

Bývalá topmodelka, královna krásy a módní návrhářka Helena Christensenová (52) se ani jako padesátnice nepřestává snažit o perfektní postavu. Práce ve fitness a zdravý jídelníček přináší ovoce, stejně jako zásady, kterých se dánská kráska už dlouhá léta drží. Ve svém věku by mohla při pózování v plavkách konkurovat i desítky let mladším kolegyním.

Helena Christensenová patří mezi jedny z nejúspěšnějších topmodelek 90. let. Bývala andílek Victoria's Secret a po molu se promenádovala po boku takových legend, jako jsou Kate Mossová nebo Naomi Campbellová. Ani dnes by na něm žádnou ostudu neudělala, ba naopak o sebe dbá tak pečlivě, že o ni mají značky zájem i jako o padesátnici.

Bývalá topmodelka má zásady, kterých se drží. Ty nejsou přísné a lze si je udržet i dlouhé roky. "Pokud chcete být štíhlí, nemyslete na to, že musíte okamžitě do posilovny. Je důležité se zaměřit na pohyb, který vás baví, nehledě na to, že je to sport, který víc dělají například muži. Boxuji, protože mám pak postřeh a zapotím se, tančím sportovně u tyče, protože to je největší dřina, kterou jsem kdy zkusila," řekla Christensenová pro Harper's Bazaar.

"Najděte si dlouhodobě udržitelný režim a jezte to, co vám chutná. Dejte si tučné nebo smažené jídlo, když se hýbete, tak to nevadí. Naslouchejte vlastnímu tělu a když vám chybí vitamíny, doplňte je buď ve stravě nebo ve vhodných přípravcích. Z vlastní zkušenosti vím, že organismus vám to v dobrém oplatí," poradila štíhlá modelka.

Podle dánské krásky je nejdůležitější se nepřepínat. "Den má hned o něco příjemnější start, když vstávám s vědomím, že jsem se dobře vyspala. Spánek je pro mě prioritou a měl by být prioritou pro všechny. Je špatně, když ho má člověk málo nebo naopak moc," vysvětlila Helena.

Bývalá dánská modelka, královna krásy a módní návrhářka Helena Christensen (51) byla jedno...

Helena Christensenová díky svým zásadám vypadá v 52 letech alespoň o 15 let mladší a stále má postavu jako lusk. Jako propagátorka přirozené krásy se nebojí ukázat bez líčení a dokazuje, že když o sebe člověk poctivě pečuje, může i v plavkách či spodním prádlu vypadat v jakémkoliv věku k světu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.