Helena Vondráčková se dostala do hledáčku módní policie. Stylista pěl chvály, jednu chybu však nekompromisně zkritizoval

Zpěvačka Helena Vondráčková
Zpěvačka Helena Vondráčková
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 12. 2021

Společenské události přímo vyzývají k tomu sledovat módu celebrit, která v některých případech znamená naprosté fiasko, jindy zase prokáže vytříbený vkus slavných. České hudební scéně kraluje dlouhá léta ikonická zpěvačka Helena Vondráčková (74), která se přišla podívat na křest charitativního kalendáře na pražský Střelecký ostrov. Její outfit zhodnotil odborným pohledem stylista hvězd Kája Pavlíček (49). "Má úžasnou postavu, je vysoká a štíhlá. Skutečně jí to sluší, ale osobně mám problém s kozačkami na společenských akcích. Líbila by se mi třeba v kalhotách cigaretového střihu," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Jednou z akcí na podporu dobré věci byl křest benefičního kalendáře s názvem Pomáhat je normální, který se konal v prostorách restaurace na Střeleckém ostrově v Praze. V něm jsou zachyceny slavné osobnosti známým fotografem Jakubem Ludvíkem. Ať už jde o Adélu Gondíkovou (48), Petra Koláře (54), Jiřinu Bohdalovou (90) nebo fenomenální zpěvačku Helenu Vondráčkovou.

Ve společnosti se objevila v jednoduchých černých šatech a těžko se dalo věřit tomu, že příští léto oslaví jubilejní půlkulaté 75. narozeniny. Podle názoru stylisty a vizážisty českých hvězd Káji Pavlíčka vypadá na svůj věk fantasticky a daří se jí opravdu mládnout před očima, ale některé detaily ještě mohla vyladit k dokonalosti.

Dokonalý look s nevhodným doplňkem, který kazí dojem

"Helenu Vondráčkovou považuji za ikonu a člověka, kterého mám velice rád. Začnu make-upem a vlasy a tady si myslím, že má opravdu povedený účes. Skutečně jí to sluší a udělala dobrý krok, když ustoupila od růžových a podobných stínů, které dříve docela hodně nosila. Líčení je decentní a přirozené, což jí sedí. Pokud se zaměříme na oblečení, co si budeme povídat… má úžasnou postavu, protože je vysoká a štíhlá. Ale jedná se o křest kalendáře a podle mého názoru není outfit úplně dobře zvolen, a to především kvůli černé barvě, zbytečně zůstává v tmavých odstínech. Myslím si, že jí rozhodně velmi sluší naopak barvy. Jinak ohledně doplňků, Helena má drobný šperk na krku, nejde o nic okázalého. Což je podle mě k jejímu modelu fajn a sedí to k sobě," řekl módní guru pro ŽivotvČesku.cz a neopomenul poukázat na módní nešvar, který je podle něj nevkusným přešlapem pokaždé, když se na někom ve společnosti objeví.

Za něj považuje obecně kozačky na společenských akcích, které jsou pro něj velký problém a připomínají mu dobře známé módní faux pas. Sám přirovnává krátkou sukni s kozačkami k bílým ponožkám v sandálech nebo k legínám a tričku – což vnímá na stejné úrovni a myslí si, že by to nemělo být považováno za společenské oblečení.

"Helena se mi líbí například v kalhotách cigaretového střihu, k tomu kdyby zvolila lodičky nebo nějaké zajímavé boty, určitě by mi to přišlo lepší. Mohla dát více prostoru fantazii, protože ve svém věku jinak vypadá naprosto nádherně. Udržuje si výrazně mladší vzhled, má výbornou figuru, takže pak je o to větší škoda, pokud se to »zabije« nevhodně zvoleným outfitem v duchu »nenadchne, neurazí«, jak se říká. Helena Vondráčková byla i za socialismu ikonou, podle níž se ženy oblékaly a česaly. Nepochybně si mohla dovolit mnohem víc," uzavřel pro ŽivotvČesku.cz Kája Pavlíček hodnocení modelu, který oblékla sympatická hvězda na akci pro dobročinnou věc. Nakonec také připustil, že se může oblékat do pastelových barev, které jsou trendem letošní zimy – ať už se jedná například o pistáciovou nebo decentnější béžovou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.