Herecký svět truchlí: Hvězda Pátého elementu Tommy Tiny Lister zemřel. Bylo mu 62 let, spekuluje se o covidu

Herec Tommy Tiny Lister zemřel v 62 letech
Herec Tommy Tiny Lister zemřel v 62 letech
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 12. 2020

Tomy »Tiny« Lister (†62) byl úspěšný herec, který se objevil ve filmu Pátek, Jackie Brown, Temný rytíř, Pátý element režiséra Luca Bessona (61) a mnoha dalších. Světová média informovala o jeho náhlém úmrtí, kdy ve čtvrtek 10. prosince zemřel. Jeho agentka Cindy Cowanová smutnou zprávu bohužel potvrdila.

Zatím není jasné, co bylo příčinou smrti Tommyho Listera, ale jeho agentka uvedla to, že byl nalezen ve svém losangeleském bytě v Marina Del Rey a už nejevil známky života. Zesnulý herec si prošel na začátku roku osobní zkušeností s onemocněním covid-19 a mnozí začali spekulovat o tom, zda právě zákeřný koronavirus nebyl přece jen důvodem, že se mu kvůli tomu přitížilo a skončilo to fatálně.

"Spolupracovníci herce se ozvali, protože o něm předchozí den nikdo neslyšel. Po prohlídce domu byl uvnitř nalezen bez známek života," oznámily úřady, jak informuje Rolling Stone.

Herec, který se proslavil v rolích Deeba ve filmu Pátek a jeho pokračování nebo ztvárnil postavu prezidenta Lindberga ve sci-fi akčním trháku Pátý element v hlavní roli s Brucem Willisem (65) a Millou Jovovich (44), byl také příležitostný profesionální zápasník s přezdívkou »Tiny« (v překladu drobný, mrňavý) – ve skutečnosti měřil skoro dva metry a svou vypracovanou vysokou postavou byl nepřehlédnutelný. Poté, co byl Tommy »Tiny« Lister nalezen v bytě, ho koroner prohlásil na místě za mrtvého. Příčinu smrti zůstává dosud neznámá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.