Horor v kempu na Brněnsku: Pokálená babička v křoví, děda opilý do němoty. Dvouleté vnouče vysvobodila až policie

Dovolená - Ilustrační snímek
Dovolená – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 7. 2021

V kempu v Pasohlávkách na Brněnsku během víkendu zasahovala policie u dvou prarodičů, kteří nebyli pod vlivem alkoholu schopni péče o dvouletého vnoučka. Podnapilé dvojice si všiml lodník, který strážce zákona na místo přivolal. Babička chlapce spala pokálená ve křoví a děda nedokázal udržet rovnou chůzi. Hrozí jim postih za výtržnictví a opuštění dítěte. "V našem právním řádu je to tak, že když se jedná o dva nebo více trestních činů, tak se bere trestní sazba z toho závažnějšího," řekl pro ŽivotvČesku.cz renomovaný právník Jan Černý a upřesnil, co prarodičům hrozí.

Prarodiče se s teprve dvouletým vnoučkem vydali do kempu a posilnili se alkoholem i přesto, že byli zodpovědní za malé dítě. "Když na místo dorazila přivolaná policejní hlídka, našla pouze čtyřiapadesátiletou pokálenou v křovisku spící ženu. Její o dva roky starší manžel se na místo připotácel později," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

"Žena nadýchala téměř čtyři promile, střízlivěla tedy na záchytce. Její manžel, kterému ukázal přístroj skoro dvě promile v dechu, se z alkoholového opojení vyspal v přechodném rekreačním příbytku," popsal policejní mluvčí, co se dělo dál.

Zatímco prarodiče střízlivěli, byli o události informováni rodiče malého chlapce "Jelikož bydlí na opačném konci republiky, a o dítě se proto nemohli ihned postarat, strávil chlapec noc v brněnském Klokánku," dodal Bohumil Malášek s tím, že páru hrozí postih za výtržnictví a opuštění dítěte.

"U trestného činu opuštění dítěte je trestní sazba až tři roky, za výtržnictví jsou to až dvě léta. V našem právním řádu je to tak, že když se jedná o dva nebo více trestných činů, tak se bere trestní sazba toho závažnějšího. Prarodičům tak hrozí až tři roky, ale soud to bude posuzovat přísněji, než kdyby šlo o jeden trestný čin," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz právník Jan Černý, co nezodpovědným prarodičům hrozí.

Existuje pravděpodobnost, že trest odnětí svobody nepadne. "Podle mých zkušeností to bude trest podmíněně odložený," dodal renomovaný právník pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.