Hospoda v Kunraticích »hraje« s policií zatím remízu: Zavřít se nenechám, změnil názor majitel

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Se souhlasem restaurace Šeberák / poskytnuto Jakubem Olbertem
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 11. 2020

Byl odhodlaný jít až za hranicí zákona a postavit se čelem vládním opatřením. Majitel pražské restaurace v Kunraticích ale už mírní svá prohlášení. V současnosti má otevřeno, ale policie už mu dala najevo, že jeho jednání může být odměněno pobytem v policejní cele. "Tam bych už nebyl nic platný, ale chceme otevřít i v neděli, když to půjde," řekl pro ŽivotvČesku.cz majitel Jakub Olbert.

 Vládní nařízení o uzavření provozoven restaurací majitele provozovny obchází tím, že se svými hosty uzavírá pracovní smlouvy.

"Včera chtěli zavřít nás, tak jsme museli zavřít prostory už večer. V sobotu to je tak, že policisty máme u nás od rána v nějakém intervalu s tím, že kdo bude chodit k nám dovnitř, tak je budou zavírat. Takže my teď hrajeme na to, že lidi dovnitř nepouštíme," řekl pro ŽivotvČesku.cz Olbert s tím, že svůj boj nevzdává, ale rizika už jsou velká.

"Dneska je takové počasí, že lidé jsou ochotní být venku, takže konzumují venku v okolí restaurace. Budeme se snažit mít otevřeno i v neděli. Ale nechceme se přetahovat, což jsme si potvrdili s velitelem zásahu v pátek, kdy jsme teď v takové pozici přetlačované o kliku restaurace. Policisté mají ale ze zákona více možností a když řeknou, že naposledy to otevíráš a pak si jdeš sednou, tak to je pro mě výstraha, abych to nedělal, protože zavřený v cele už nebudu nic platný," dodal pro ŽivotvČesku.cz muž, který před dvěma dny byl jednoznačně postavit se zákonům a klidně i žalovat stát.

Na facebookové stránce restaurace dokonce Olbert vyzval další podniky, aby otevřely své dveře zákazníkům. Zahájit provoz plánuje údajně Bar Restart v Uherském Brodu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.