Hospoda v Kunraticích »hraje« s policií zatím remízu: Zavřít se nenechám, změnil názor majitel

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv restaurace Šeberák

Byl odhodlaný jít až za hranicí zákona a postavit se čelem vládním opatřením. Majitel pražské restaurace v Kunraticích ale už mírní svá prohlášení. V současnosti má otevřeno, ale policie už mu dala najevo, že jeho jednání může být odměněno pobytem v policejní cele. "Tam bych už nebyl nic platný, ale chceme otevřít i v neděli, když to půjde," řekl pro ŽivotvČesku.cz majitel Jakub Olbert.

 Vládní nařízení o uzavření provozoven restaurací majitele provozovny obchází tím, že se svými hosty uzavírá pracovní smlouvy.

"Včera chtěli zavřít nás, tak jsme museli zavřít prostory už večer. V sobotu to je tak, že policisty máme u nás od rána v nějakém intervalu s tím, že kdo bude chodit k nám dovnitř, tak je budou zavírat. Takže my teď hrajeme na to, že lidi dovnitř nepouštíme," řekl pro ŽivotvČesku.cz Olbert s tím, že svůj boj nevzdává, ale rizika už jsou velká.

"Dneska je takové počasí, že lidé jsou ochotní být venku, takže konzumují venku v okolí restaurace. Budeme se snažit mít otevřeno i v neděli. Ale nechceme se přetahovat, což jsme si potvrdili s velitelem zásahu v pátek, kdy jsme teď v takové pozici přetlačované o kliku restaurace. Policisté mají ale ze zákona více možností a když řeknou, že naposledy to otevíráš a pak si jdeš sednou, tak to je pro mě výstraha, abych to nedělal, protože zavřený v cele už nebudu nic platný," dodal pro ŽivotvČesku.cz muž, který před dvěma dny byl jednoznačně postavit se zákonům a klidně i žalovat stát.

V neděli začal platit pátý stupeň protiepidemického systému PES, opět přitvrdila nastavená...

Na facebookové stránce restaurace dokonce Olbert vyzval další podniky, aby otevřely své dveře zákazníkům. Zahájit provoz plánuje údajně Bar Restart v Uherském Brodu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.