Hrátky s policií majitele restaurace v Kunraticích: Ministr Jan Hamáček vysvětlil, co s ním bude

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2020

Pražská policie ve čtvrtek v podvečer narazila na otevřenou restauraci v pražských Kunraticích. Uvnitř ztotožnila celkem třináct lidí, některým z nich rozdala pokuty. Majitel restaurace i přes upozornění policie pokračuje provozu i v pátek. Se svými hosty podepisuje dohody o provedení práce. Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala ministra vnitra Jana Hamáčka (41), co se s majitelem restaurace Šeberák Jakubem Olbertem bude v nejbližších hodinách dít.

Jak tvrdil, tak se opravdu stalo. Majitel restaurace v Kunraticích i přes upozornění policie, která dorazila ve čtvrtek večer do prostor restaurace a uvědomila majitele, že porušuje vládní nařízení, otevřel i v pátek. V tuto chvíli s lidmi, kteří si chtějí dát lahodný mok a něco k jídlu, podepisuje pracovní smlouvu. I když se snaží majitel restaurace obcházet zákon, nad policií patrně nevyzraje.

"Když majitel restaurace koná tento přestupek, tak to policie zdokumentuje a nahlásí na magistrát a spustí se přestupkové řízení. V konkrétním případě ze čtvrtka to už magistrát má. A v pátek pokračovali, což policisté rovněž předají. Padly nějaké pokuty na místě. A majitel provozovny byl upozorněn, že pokud ve svém jednání bude pokračovat, tak to bude z přestupkového zákona pokračování k páchání přestupku a policie ho zajistí a odveze na celu," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra Jan Hamáček, co majitele restaurace čeká.

"Kdokoliv bude následně v restauraci, ať jde o obsluhu či někoho jiného, bude vyzván, aby ji uzavřel. Pokud se tak nestane, bude to vyhodnoceno jako pokračování v přestupku a bude ji donucen uzavřít a bude zajištěn," dodal Hamáček pro ŽivotvČesku.cz.

Pokud bude majitel zadržen, v cele předběžného zadržení ho policie může držet maximálně 48 hodin. I tak prý restauraci zavřít neplánuje. Vládní nařízení o uzavření provozoven restaurací chce obcházet tím, že se svými hosty uzavírá pracovní smlouvy degustaci.

V pražské restauraci Šeberák v Kunraticích v pátek ve večerních hodinách zasahovala polici...

Na facebookové stránce restaurace dále pak Olbert vyzývá další podniky, aby otevřely své dveře zákazníkům. Zahájit provoz plánuje například Bar Restart v Uherském Brodu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu