Hrátky s policií majitele restaurace v Kunraticích: Ministr Jan Hamáček vysvětlil, co s ním bude

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2020

Pražská policie ve čtvrtek v podvečer narazila na otevřenou restauraci v pražských Kunraticích. Uvnitř ztotožnila celkem třináct lidí, některým z nich rozdala pokuty. Majitel restaurace i přes upozornění policie pokračuje provozu i v pátek. Se svými hosty podepisuje dohody o provedení práce. Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala ministra vnitra Jana Hamáčka (41), co se s majitelem restaurace Šeberák Jakubem Olbertem bude v nejbližších hodinách dít.

Jak tvrdil, tak se opravdu stalo. Majitel restaurace v Kunraticích i přes upozornění policie, která dorazila ve čtvrtek večer do prostor restaurace a uvědomila majitele, že porušuje vládní nařízení, otevřel i v pátek. V tuto chvíli s lidmi, kteří si chtějí dát lahodný mok a něco k jídlu, podepisuje pracovní smlouvu. I když se snaží majitel restaurace obcházet zákon, nad policií patrně nevyzraje.

"Když majitel restaurace koná tento přestupek, tak to policie zdokumentuje a nahlásí na magistrát a spustí se přestupkové řízení. V konkrétním případě ze čtvrtka to už magistrát má. A v pátek pokračovali, což policisté rovněž předají. Padly nějaké pokuty na místě. A majitel provozovny byl upozorněn, že pokud ve svém jednání bude pokračovat, tak to bude z přestupkového zákona pokračování k páchání přestupku a policie ho zajistí a odveze na celu," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra Jan Hamáček, co majitele restaurace čeká.

"Kdokoliv bude následně v restauraci, ať jde o obsluhu či někoho jiného, bude vyzván, aby ji uzavřel. Pokud se tak nestane, bude to vyhodnoceno jako pokračování v přestupku a bude ji donucen uzavřít a bude zajištěn," dodal Hamáček pro ŽivotvČesku.cz.

Pokud bude majitel zadržen, v cele předběžného zadržení ho policie může držet maximálně 48 hodin. I tak prý restauraci zavřít neplánuje. Vládní nařízení o uzavření provozoven restaurací chce obcházet tím, že se svými hosty uzavírá pracovní smlouvy degustaci.

Na facebookové stránce restaurace dále pak Olbert vyzývá další podniky, aby otevřely své dveře zákazníkům. Zahájit provoz plánuje například Bar Restart v Uherském Brodu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.