Hřib: Kolega náměstek Hlubuček je nakažen nemocí COVID-19. Do karantény jde okolo 40 lidí

Zdeněk Hřib a jeho kolegové musí do karantény.
Zdeněk Hřib a jeho kolegové musí do karantény.
Foto: Archiv Zdeňka Hřiba
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 6. 2020

U pražského náměstka primátora pro bezpečnost Petra Hlubučeka (STAN) se prokázal pozitivní test na COVID-19. Nákazu lékaři odhalili v úterý večer. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) následně uvedl, že celá rada, která má 11 členů a další lidé, kteří se účastnili jejího pondělního jednání, míří do dvoutýdenní karantény.

Včera večer jsem měl zvýšenou teplotu 37,8 °C a jako zodpovědný náměstek jsem nešel dnes do práce a nechal jsem se testovat. Udělal jsem si PCR i krevní test a teď večer mi přišly výsledky, že jsem pozitivní,” potvrdil v úterý pozdě večer Novinkám.cz Hlubuček a později o tom informoval i na sociálních sítích.

Radní zatím čekají na vyjádření krajské hygieny.

Hřib oznámil karanténu

"Kolega náměstek @p_hlubucek je nakažen nemocí COVID-19. Přeji mu brzké uzdravení. Všichni, kteří se zúčastnili rady, teď musí do karantény, takže celé vedení města. To by se nestalo, kdyby rady probíhaly online, jak jsem navrhoval. Bohužel byli koaliční partneři proti," uvedl primátor Zdeněk Hřib na svém Twitteru.

Karanténa se v tuto chvíli může týkat až čtyř desítek lidí. Celou situací se nyní zabývá zastupující ředitelka magistrátu Zdena Javornická a ředitelka odboru bezpečnosti Markéta Štalmachová a pražská hygiena.

Podle stávajících hygienických pravidel by tak celé vedení města včetně primátora mělo být dva týdny v domácí izolaci.

Prověřujeme nyní možnost organizace online celého čtvrtečního zastupitelstva, což je však podstatně složitější než online jednaní rady. Je tam navíc jmenovité hlasovaní, přenos videa pro veřejnost, možná vystoupení občanů a další specifika,” doplnil primátor Zdeněk Hřib.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.