Hrozila jí cukrovka, proto šla do sebe a shodila 45 kilo. Influencerka popsala, jak se jí podařilo zhubnout

Drea Vazquezová
Drea Vazquezová
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 3. 2023

V době, kdy influencerka Drea Vasquezová (22) byla stará jen 18 let, sdělil jí lékař nepříjemnou diagnózu - kvůli nadváze byla na nejlepší cestě k tomu, aby u ní propukla cukrovka. Mladá žena se ale rozhodla, že se s tím nespokojí a přehodnotí svůj dosavadní životní styl. Díky tomu se jí podařilo zhubnout neuvěřitelných 45 kilo a je z ní docela jiný člověk. "Léta jsem se snažila zhubnout, ale vždy jsem nakonec ztratila naději a vrátila se k nezdravým návykům," uvedla Drea pro britský bulvární web Dailymail.

Cesta Drey za hubnutím začala varováním lékaře, že beze změny životního stylu by se u ní brzy mohla objevit cukrovka, a to jejímu mladému věku navzdory. V roce 2018, kdy jí bylo 18 let, se rozhodla ke změně a do své životosprávy zařadila kalorický deficit, zdravé stravování a týdenní cvičení.

Dívka se musela naučit, jak správně jíst. Její jídelníček je nyní mnohem zdravější, obsahuje libové maso, jako je kuřecí a krůtí, zeleninu a nezdravé svačiny nahrazuje ovocem, rýžovými a cizrnovými chlebíčky. Čtyři až pět dní v týdnu navíc tráví čas v tělocvičně, kde pokaždé 30 minut věnuje kardio cvičení a hodinu posilování.

"Léta jsem se snažila zhubnout, ale vždy jsem nakonec ztratila naději a vrátila se k nezdravým návykům. Byla jsem závislá na jídle a uvědomila jsem si to, když mi můj lékař řekl, že jsem pre-diabetik. Asi šest měsíců jsem proto dělala různé formy kardio cvičení, chůzi, běh, chůzi do schodů a totéž s posilováním. Pak jsem se začala věnovat běhu na dlouhé tratě, který mi vydržel dodnes a v současnosti je mým hlavním způsobem cvičení," popsala pro web Dailymail mladá žena, jak její změna probíhala.

@dreavazquez never letting food control my life again #foryou #bingeed #fyp #binging #foryoupage #weightloss #weightlossjourney #transformation ♬ TY FOR USING MY SOUND - Destiny ❦︎

Nyní se Drea cítí skvěle, bohužel ale také hubnutí může mít své stinné stránky. Zůstalo jí totiž velké množství přebytečné kůže, která se již nedokázala vrátit do původní velikosti. To influencerce způsobovalo psychické trápení, protože se nemohla vyrovnat se svým vzhledem. V roce 2021 proto podstoupila operaci, při které jí byla nadbytečná kůže odstraněna.

"Než jsem šla k chirurgovi, pro kterého jsem se rozhodla, jsem si nechala od svého lékaře napsat dopis, ve kterém uvedl, že jsem více než rok nepřibrala a udržuji si dobrý zdravotní stav, v naději, že to pomůže s pojistným plněním. Podařilo se mi pokrýt většinu zákroku a zaplatila jsem pouze 3000 dolarů (cca 67 tisíc korun, pozn. red.) z vlastní kapsy za plastiku břicha, což je odstranění volné kůže, oprava svalů po poškození břicha a rekonstrukce pupku," popsala Drea Vasquezová, co vše zákrok, při kterém jí lékaři odstranili kolem 3 a půl kilogramů volné kůže, obnášel.

S dalším následkem svého předchozího nezřízeného životního stylu se ale potýká dodnes. Po zhubnutí má její tělo potíže se na své nové proporce adaptovat a nyní ji trápí problémy s termoregulací. Velkou část roku jí je tak zima a přiznala, že jí dokonce rodiče museli pořídit elektrické ohřívače rukou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.