Hugh Jackman na sebe ani jako padesátník nekašle. Při radovánkách v moři ukázal vysekané tělo a svaly jako z oceli

Hugh Jackman
Hugh Jackman
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2022

Herec Hugh Jackman (53) už léta patří mezi dívčí i ženské idoly a není se čemu divit. Při pohledu na něj je jasné, že má to, co prvotně přitahuje zrak všech - perfektní tělo a mužné rysy v obličeji. Nyní se v době svého volna rozhodl strávit nějaký čas radovánkami v moři a na pláži a ukázal, že i po padesátce má svaly jako ze železa. Pro magazín Train pak promluvil o svém jídelníčku a cvičení.

Hugh Jackman je v žebříčku časopisu People pravidelně mezi 50 nejkrásnějšími lidmi světa. Má sympatický úsměv, je okouzlující a také tvrdě pracuje na tom, aby vypadal co nejlépe. Koneckonců je hvězdou akčních filmů a být ve formě tak pro něj musí být součástí životního stylu. Tak tomu i je a přináší mu to benefity i v soukromém životě. Těmi jsou zdraví a skvělý vzhled.

"Jíst pravidelně po každých dvou až třech hodinách pro mě bylo brutální. Jím formou přerušovaného půstu, kdy mám osm hodin na to, abych jedl, a dalších 16 hodin nejím vůbec. Vyhovuje mi to, protože když nechci nabírat tuk, tak tenhle systém mi zaručí, že ho opravdu nenaberu," prozradil Hugh Jackman v rozhovoru pro magazín Train.

Velkou motivací k dodržování zdravého jídelníčku je pro Jackmana právě jeho povolání. Pokud totiž bude chtít přijmout náhlou nabídku na roli jakéhokoliv akčního hrdiny, během které bude nutné ukazovat svaly, musí být v kondici, aby nemusel začínat narychlo hubnout a ničit si tím tělo. Oblíbený herec má navíc systém, který by nerad opouštěl.

"Při cvičení razím zásadu pyramidového postupu. Začínám na úplném minimu toho, co unesu. Když posiluji, začínám s lehkými váhami a postupně přecházím na těžší. Před natáčením filmů přidávám různé pohyby, kterým se jinak nevěnuji. Osvědčilo se mi to, protože v hereckých začátcích jsem často končil zraněný, ale teď už se mi to nestává," řekl otevřeně herec.

Hugh Jackman nevnímá cvičení a zdravé stravování jako povinnost, ale jako součást svého života, která ho baví. Především proto vypadá skvěle, ať už se zrovna chystá na další roli, nebo ne. Dokázal to nyní na pláži v letovisku Hampton, kde si užíval teplé mořské vody a ukázal dokonale pevné tělo, na které je radost pohledět.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.