I jeden den vynechání vás může vrátit o týden hubnutí zpátky, říká Xindl X. Popsal cestu ke ztrátě 20 kilo

Ondřej Ládek alias Xindl X
Ondřej Ládek alias Xindl X
Foto: Se svolením Ondřeje Ládka
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 6. 2021

Mnohé inspiroval svojí neskutečnou proměnou. Hudebník Ondřej Ládek (41), známý pod uměleckým pseudonymem Xindl X, míval kilogramy navíc a patřil mezi muže s robustní postavou. Ale to je dávno minulost, protože mu jeho vůle a odhodlání dopomohly ke ztrátě 20 kilogramů. Hubnout chce i nadále. "Nejtěžší je vydržet a nedělat výjimky. Snadno si řeknete, že se přece nic nestane, když si pro jednou jídelníček hlídat nebudete. Ale i ten jeden den vás může vrátit o týden hubnutí zpátky," sdělil v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz.

Autor hitů jako Anděl, Chemie nebo Popelka dokázal nejen zlým jazykům vzít dech. Podařilo se mu totiž zhubnout 20 kilo, a i když mu už dříve nechybělo charisma a byl pohledný, zapracoval na sobě a neskutečně mu to prospělo. V osobním životě oslaví devět let v manželství s krásnou partnerkou Monikou, za svobodna Hujsovou, s níž má dvě děti – dceru Alici (8) a syna Mikuláše (7). Oba se mimochodem objevili ve videoklipech Xindla X, účinkovala v nich i jeho milovaná žena.

Ondřeji, obecně udělat první krok je vždy nejtěžší. Co vás vedlo k tomu, že jste se rozhodl začít s hubnutím?

Nebylo to žádné náhlé rozhodnutí. Já už se snažím zhubnout spoustu let. Akorát teď, když jsme se s rodinou odstěhovali do Španělska, a já se tu najednou ocitl bez pracovních povinností, protože moje část práce na nové desce byla hotová a koncerty naopak v nedohlednu, byl konečně čas se tomu hubnutí věnovat na sto procent. Přeci jen když je člověk neustále na cestách po koncertech, je o dost těžší hlídat si jídelníček. A také je takřka nemožné vyčlenit si tři hodiny denně na sport nebo nějaký jiný intenzivní pohyb.

Shazování kilogramů nebývá lehké. Co je podle vašeho názoru na celém procesu nejtěžší?

Nejtěžší je vydržet a nedělat výjimky. Snadno si řeknete, že se přece nic nestane, když si pro jednou jídelníček hlídat nebudete. Nebo že jeden den vynecháte a nebudete sportovat… ale i ten jeden den vás může vrátit o týden hubnutí zpátky.

Úžasnou proměnou, kterou máte za sebou, jste inspiroval řadu lidí. Těší vás, že dokážete svým jednáním někomu pomáhat k pozitivní změně?

Určitě. To, že mi občas lidé píší, že jsem je motivoval, aby se svým životním stylem také začali něco dělat, je zase zpětně pro mě ta největší možná motivace.

Máte nějaké potraviny, které v jídelníčku preferujete a které jste naopak zcela vyřadil?

Zcela jsem vyřadil alkohol. První dva měsíce jsem sice zkoušel počítat si jídelníček tak, aby mi v něm zbylo místo na dvě až tři »dvojky« vína, ale i když jsem měl podle hodnot správné množství kalorií i správné množství sacharidů, nezhubl jsem »ani ň«. Takže nezbylo, než si ujasnit, jestli je pro mě podstatnější moct si dát občas skleničku, nebo vypadat líp a cítit se líp. Jinak jsem si nic nezakázal, jen si hlídám množství toho, co sním.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.