Ivan Mládek promluvil o letošních volbách a kolegyni z Čundrcountryshow Lence Plačkové

Herečka Lenka Plačková a hudebník Ivan Mládek
Herečka Lenka Plačková a hudebník Ivan Mládek
Foto: Profimedia.cz

Situace kolem koronaviru v Česku se vyhrocuje a zahájení nového nouzového stavu, který platí od pondělí 15. února do konce měsíce, vyvolal mezi lidmi rozpor. Někteří rozhodnutí vlády kvitují a považují za záchranné řešení kritického epidemického stavu a pro druhé je to jen další »politikaření«, které bude mít pro řadu věcí fatální následky. Všestranně nadaný umělec a hudebník Ivan Mládek (79) má na krizi a politické dění v Česku jasný názor. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, jak sám vnímá epidemii koronaviru a současnou politiku a také zavzpomínal na legendární zábavné pořady, jejichž hlavní tváří byl.

Ivan Mládek je legendou české scény. Je nadaným hudebníkem, zpěvákem, bavičem, kreslířem a spektrum jeho schopností je vskutku široké. Televizní diváci ho mají v paměti jako tvář úspěšných televizních estrád – Čundrcountryshow, kterou v roce 2001 nahradila Country estráda. Ale je také hvězdou hudební skupiny Banjo Band Ivana Mládka, kterou vede a jejich hity jako Jožin z Bažin, Prachovské skály nebo Linda jsou nezapomenutelné.


Ivane, vím, že jste člověk s velkým přehledem a mnoha zájmy. Určitě sledujete politickou situaci a dění v Česku. Jak se to díváte?

V naprosté pohodě. Už mi je všechno jedno. Jsem pro většinový volební systém, který u nás nikdy nebude a tak chodit k volbám při našem systému poměrného zastoupení, notabene teď ještě zvýhodněném pro neúspěšné strany, nemá podle mě cenu. Zase bude po povolebních »čachrech« nakonec o všem rozhodovat nějaký jeden trouba »jazýček na vahách«. Nejspíš komunista, socialista nebo pirát. Takže budu jen s pobavením sledovat v televizi, jak lidi chodí volit, aby dopomohli kariéristům ze své oblíbené strany k nějakému tomu teplému místečku. Čili politiku beru jako zábavný folklór, v míru celkem neškodný.

Jste mimo jiné legendárním bavičem a humoristou, a tak si nelze nevzpomenout na pořady jako Čundrcountryshow a Country estráda. Jak na ně vzpomínáte?

S láskou, byla sranda to natáčet.

Vaši kolegové, Lenka Plačková, provdaná Hraj, a Luděk Sobota na vás oba velmi oceňovali vaši profesionalitu a vzpomínali na natáčení také moc rádi. Co na to říkáte?

No, musím je oba v nějakém nejbližším rozhovoru také hodně pochválit.

Situace v České republice ohledně koronaviru dál zůstává kritická. Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu uvedl, že žádné velké rozvolňování v tuto chvíli rozhodně občané Česka čekat nemohou. "Zásadní je obsazenost lůžkové péče. Kdyby došlo k přeplnění, tak systém zkolabuje," upozornil pro ŽivotvČesku.cz Jan Hamáček (42).


Druhá část rozhovoru s oblíbeným zpěvákem, bavičem a hlavní tváří kapely Banjo Band, kde promluví o tom, čemu se teď věnuje a neopomene zmínit ani vtipnou historku ze studentských let, vyjde ve čtvrtek 18. února.

Když se řekne český humor a pantomima, nelze nezmínit jméno Václava Upíra Krejčího (65), k...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu