Já jsem učitel na ZŠ, já mám kurz přežití, říká Lubomír Volný po bitce ve Sněmovně kvůli rouškám

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2021

Ve Sněmovně proběhla strkanice mezi poslancem Lubomírem Volným a předsedajícím Tomášem Hanzelem. Volnému se nelíbilo, že mu předsedající vypnul mikrofon. "Já jsem učitel na základce, mám tedy kurz přežití," komentoval pro ŽivotvČesku.cz bitku hlavní aktér.

Jednání ve Sněmovně, ve které hlavním bodem ve čtvrtek bylo prodloužení nouzového stavu, mělo naprosto netradiční dohru. Mezi poslanci se strhla rvačka, kterou lidé znají spíše z jednání ve východních zemích. V momentě, kdy předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) vypnul mikrofon u řečnického pultíku nezařazenému poslanci Lubomíru Volnému, chtěl Volný ve svém proslovu pokračovat u mikrofonu předsedajícího. Vše vyústilo ve strkanici a vulgární nadávky. Jednání bylo přerušeno.

Lubomír Volný odmítl, že by jádrem sporu bylo to, že nenosí roušky. Pro ŽivotvČesku.cz poslanec popsal, jak bitku viděl ze svého pohledu.

"To nebylo kvůli tomu, že bych neměl roušku. Tomu incidentu předcházelo hrubé vyjádření ze strany kolegy Feriho, který mě v průběhu debaty nazval idiotem. Potom to pokračovalo hrubou urážkou ze strany pana předsedajícího pana Hanzela. Ten nám říkal »fuj a styďte se«, když jsme vystupovali bez roušek. Při jednání petičního výboru, kde byl pan Landa, bylo ale vystupování bez roušek běžné, tam se na mikrofon hovořilo bez roušek a mikrofon se dezinfikoval, takže to není nová situace," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Lubomír Volný.

"Já reagoval na urážky pana Hanzela a vyčítal jsem mu činnost ČSSD za poslední měsíce, protože se za vládní funkce hnutím ANO nechají vždy zatlačit do kouta a vše odsouhlasí. On mě poprvé přerušil, že když nebudu mluvit k tématu, že mi vypne mikrofon. Ale já k tématu mluvil, protože jsem odpovídal na jeho prvotní útok. Pak jsem zmínil fakt, proč se mu v Karviné přezdívá Hanzel Desítka. V Karviné koluje takový vtip, že pan Hanzel z každé státní zakázky měl deset procent. To není obvinění, to je jeho přezdívka. V tom okamžiku mi vypnul mikrofon. Já ho ale varoval, že pokud ten mikrofon neoprávněně vypne, tak že si sednu na jeho místo a použiji jeho mikrofon. On to vypnul. Já si myslím, že tu zavání tvrdou socanskou a anoistickou cenzuru. Byli jsme tu v minulosti svědky jiných scén, když tu křičel třeba Kalousek s Babišem, či představitelé KSČM a ODS i opozice. To tady padaly jiné výroky a nikdo nikomu mikrofon nevypínal. Až když se najdou poslanci, kteří tato opatření kritizují razantně, tak jsme cenzurováni a uráženi. Já říkám, že to nezvládli řídící schůze, zejména to nezvládl pan Hanzel, který cítí, že má právo urážet, ale nikdo nemá právo ho kritizovat. Teď bude jednání na mandátním a imunitním výboru a tam řeknu to samé, co nyní říkám vám," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz nezařazený poslanec a dodal, že na bitku ve Sněmovně je dobře fyzicky vybaven.

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (48) už poněkolikáté pokusil zablokovat hlasování. Tento...

"Já jsem učitel na základní škole, takže mám černý dan v přežití na základce," zakončil v uvolněném duchu Lubomír Volný.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu