Jak šel čas s Monikou Babišovou: První svatba v devatenácti letech. Ze sekretářky se pak stala manželkou miliardáře

Nový projekt (65)
Nový projekt (65)
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 4. 2024

Monika Babišová, manželka výrazného politika a bývalého předsedy vlády Andreje Babiše, oslaví letos v červnu padesáté narozeniny. Okouzlující blondýnka, která svého muže vždy podporovala při zásadních událostech jeho kariéry, strávila po boku miliardáře třicet let. V pátek šéf hnutí ANO oznámil, že se jeho a Moniky cesty rozešly. Jejich společný příběh připomínal pohádku o Popelce, když se z o dvacet let mladší sekretářky z Litoměřicka stala manželkou vlivného podnikatele a výrazného politika. Ještě v loňském roce pěla Monika o svém muži ódy, když o něm pro ŽivotvČesku.cz mluvila v souvislosti s jeho prezidentskou kandidaturou.

Monika Babišová byla po boku svého muže vždy nepřehlédnutelná. Na společenských akcích vyčnívala a skvěle reprezentovala Českou republiku v zahraničí. I když s politickou kariérou svého manžela nikdy příliš nesouhlasila, oddaně při něm stála za všech okolností.

Manželka jednoho z nejbohatších Čechů se narodila 14. června 1974 v Litoměřicích jako Monika Herodesová. Vystudovala střední ekonomickou školu - obor organizace administrativy. Znalosti ze školy pak využila ve svém budoucím zaměstnání. Nastoupila na pozici sekretářky do podniku Lovochemie, který je dnes součástí Agrofertu. Andrej Babiš byl v té době obchodním partnerem Moničina šéfa, a i když byli při prvním společném setkání oba zadaní, jiskra přeskočila ihned.

Mezitím se Monika vdala za svou první lásku. Jak ale v médiích několikrát uvedla, jejich vztah se vyvinul spíše do sourozenecké roviny, a tak se po nějaké době rozvedla. Atraktivní blondýnka a Andrej se dali dohromady, když on byl ještě ženatý. Ze vztahu své dcery nebyla nadšená nejen Moničina maminka, ale ani celá její rodina. S o dvacet let starším podnikatelem ale zůstala a v roce 2000 se jim narodila dcera Vivien, o čtyři roky později syn Frederik. V roce 2014 promluvila manželka politika o tom, že by si přáli s manželem adoptovat dítě, pokud bude vhodná doba a čas.

Babišová expremiéra doprovázela také na některých pracovních cestách. Navštívila s ním například Spojené státy, Izrael či Francii. Svého chotě podporovala při jeho loňské prezidentské kandidatuře, kdy o něm pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jaké jsou jeho vlastnosti. "Je pracovitý a chytrý, opravdu umí dřít," uvedla.

Andrej Babiš opakovaně sliboval, že s politikou »sekne«. "S Monikou jsme plánovali, že budeme žít na jihu Francie, cestovat, poznávat svět. Pořád ale věřím, že jí to jednou vynahradím a podzim života si spolu užijeme. Teda můj podzim života, ona je pořád mladá holka," popsal před časem Andrej Babiš na svém facebookovém profilu. V té době možná netušil, že veškeré plány bude chtít ale změnit. Přes veškeré sliby totiž dál zůstává v politice a ze všech sil se připravuje na parlamentní volby v roce 2025.

Více než desetileté působení Babiše ve vysoké politice mohlo zapříčinit krach manželství, jak pro ŽivotvČesku.cz uvedl psycholog Jeroným Klimeš. "Vysoká politika je prostředí, které manželství nesvědčí," sdělil odborník a dodal, že rozchod nepřichází jako blesk z čistého nebe, nýbrž se odcizení dvou lidí mohlo začít projevovat už před několika lety.

Kdo je Monika Babišová:

● Narodila se v Litoměřicích 14. června 1974 jako Monika Herodesová.
● Poprvé se vdávala v devatenácti letech. Její vyvolený byl o tři roky starší muž z vedlejší vesnice. "On byl moje první dětská láska, chodili jsme spolu od mých 15 let. Bohužel se vztah časem změnil spíš do podoby sourozenecké," popsala prvního manžela v rozhovoru pro MF Dnes.
● Vystudovala střední ekonomickou školu, obor organizace administrativy.
● Andreje Babiše poznala v podniku Lovochemie, kde pracovala jako sekretářka. Babiš tam byl na pozici ředitele.
● V mládí hrála basketbal, nyní ráda lyžuje a často jezdí k moři.
● S manželem vychovávají dceru Vivien a syna Frederika. Ona říká, že je ve výchově přísná, manžel je prý benevolentnější.
● V roce 2014 Monika promluvila o tom, že by chtěli s manželem adoptovat dítě, pokud bude vhodná doba a čas. To se doposud nestalo.

● 29. července 2017 vstoupila podruhé do manželství. Jejím manželem se stal Andrej Babiš. Stalo se tak v sobotu v 16 hodin na farmě Čapí hnízdo za Prahou. Svatbě pod širým nebem přihlíželo na 200 hostů.

● V roce 2023 svého chotě podporovala při jeho prezidentské kandidatuře, policie se ale tehdy také zabývala tím, že dostala výhrůžný dopis s nábojem. 

● 19. dubna 2024 Andrej Babiš na svém instagramu oznámil rozchod s manželkou, a to po zhruba 30 letech vztahu a neúplných sedmi letech manželství. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.