Jak váha ukáže 72 kg, už se cítím špatně. Monika Binias popsala, co dělá pro svou figuru

Monika Štiková při posilování.
Monika Štiková při posilování.
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 6. 2021

Rázná a vždy upřímná Monika Binias (48) promluvila pro ŽivotvČesku.cz o tom, jak si udržuje postavu. Přiznala, že cvičení moc nemiluje, ale umí se hlídat v jídle. "Jak se moje váha dostane na 72 kg, tak se už cítím špatně a nejsem spokojená," řekla pro ŽivotvČesku.cz matka Ornelly Koktové.

Když si jako Monika Štiková v létě 2020 brala na Staroměstském náměstí Petra Biniase, rozhodně neměla postavu, jakou se může pyšnit jako paní Binias. Po roce manželství je na její psychické i fyzické stránce vidět, že vztah s mladším partnerem nese své ovoce.

"Lidé mi říkají, že jsem zhubla. Je to dané tím, že neřeším blbosti a nejsem ve stresu. Jak se člověku ustálí psychika a je v pohodě, tak se to projeví i na těle," přiznala Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz s tím, že aktivnímu cvičení moc nedá.

"Můj muž má posilovnu přímo v domě, takže mám stroje pod nosem. Dám třeba sérii po osmi na břicho, ale pak je konec, přiznám se, že posilování bohužel moc nedám," usmála se matka Ornelly Koktové s tím, že k cvičení těžko hledá motivaci a je dost lajdák. O to více si ale hlídá jídelníček.

"Nejsem příznivcem nějakých brutálních diet, ale snažím se vynechávat sacharidy. Jím hodně často, ale malé porce. Člověk není podrážděný, že by měl hlad, ale také se nepřecpává. S manželem si dáváme keto dietu. Když tělo nemá sacharidy, začne je nahrazovat ketony a ty se tvoří z uloženého tuku. Mohu si tedy dát kuřecí maso, krevety, plněné papriky, cuketu, žampiony a dokonce i kešu ořechy či sklenku suchého vína. Jde ale hlavně o malé porce a při této dietě nehrozí jojo efekt," vysvětlila Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz s tím, že takový přístup její tělo jednou za tři měsíce potřebuje.

"Svou současnou váhu neprozradím, ale řeknu vám, že jak váha jde na 72 kg, tak se už necítím spokojená a jdu něco dělat. Ale to je v takovém období, jako jsou Vánoce a zima. Člověk je asi naprogramovaný, že přes tu zimu jde váha nahoru, aby člověk přežil," přiznala se smíchem rázná blondýna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.