Jako Barbie jsem se asi narodila, říká Gabriela Jiráčková. Ukázala fotografii z dětství

Gabriel Jiráčková je známá jako Barbie
Gabriel Jiráčková je známá jako Barbie
Foto: Se svolením Gabriel Jiráčkové
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 1. 2023

Influencerka Gabriela Jiráčková (23), která se proslavila jako první česká Barbie, se na sociální síti pochlubila fotografií z dětství, která dokazuje, že vášeň pro vše růžové a panenkovské má půvabná blondýnka skutečně v krvi. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila o svém dětství. "Rodiče se mi jako malé velmi věnovali, vzdělávali mě a podporovali v uměleckých činnostech," zavzpomínala na doby, než se stala oživlou panenkou.

Gabriela Jiráčková se nijak netají tím, že její dětství nebylo zcela ideální. Jako dítě, které má mnoho mimoškolních aktivit a věnuje se také umělecké činnosti, si totiž nikdy nebyla úplně blízko se svými vrstevníky. Kromě toho, jak sama přiznala, vyrůstala převážně mezi dospělými.

"Odjakživa mám velkou zálibu v knihách, vyrůstala jsem se svými dospělými bratry, kterým je všem už přes čtyřicet. Rodiče se mi jako malé velmi věnovali, vzdělávali mě a podporovali v uměleckých činnostech. Díky tomu jsem se vlastně už odmala pohybovala v showbyznysu, kde jsem se na jevišti setkávala opět hlavně s dospělými. To všechno mě posunulo mentálně mnohem dál, než by odpovídalo mému věku, tomu pak odpovídá i má povaha," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz okolnosti, za jakých vyrůstala, sympatická plavovláska.

Jako dítě byla v roce 2011 nominována na dětskou talentovou cenu Zlatý oříšek, vystupovala na benefičních koncertech pro Nadační fond manželů Jakubiskových a spolu se zpěvačkou Inkou Rybářovou na různých dětských vystoupeních. Není proto překvapením, že se spolužáky často nenacházela společnou řeč.

Kvůli tomu, jak moc se od svých vrstevníků odlišovala, se bohužel setkala také se šikanou, která nakonec vyústila v to, že se část své školní docházky vzdělávala individuálně doma, protože její rodiče nechtěli, aby se musela nadále trápit. Také proto se nyní věnuje přípravě osvětového projektu, který má pomoci proti šikaně bojovat.

"Od dětství jsem nejvíc přemýšlela, jak změnit svět, aby nebyl tak krutý, aby si děti nemusely procházet tak drsnou šikanou, jakou jsem já na ZŠ téměř nepřežila," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz své pohnutky, proč si za své vybrala právě toto téma.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.