Jako by z oka vypadl svému otci. Artur Šípek už dospěl. Je to celý táta, říká Leona Machálková

Zpěvačka Leona Machálková se synem Arturem Šípkem (18)
Zpěvačka Leona Machálková se synem Arturem Šípkem (18)
Foto: Se svolením Leony Machálkové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 10. 2021

Děti bývají často odrazem svých rodičů a výjimkou není ani syn zpěvačky Leony Machálkové (54), který už dávno není malý chlapec. Artur Šípek oslavil na začátku letošního roku plnoletost a vyrostl z něj pohledný mladý muž, na kterého je jeho slavná maminka přirozeně pyšná. "Syn si vede dobře, je stále ve veselém rozpoložení a to mi dodává příjemný klid. Spojuje nás společný smysl pro humor, což je něco, co má také po mně jako mamince. Co se týče vzhledu, je to celý táta, až na oči, které má nejspíš po mně," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Rodiče se musí během let dospívání dítěte smířit s faktem, že už si začíná postupně budovat svoji vlastní životní cestu. Leona Machálková přivedla na svět v roce 2003 v Thajsku prvorozeného syna Artura, jehož otcem je zesnulý výtvarník a architekt Bořek Šípek (†66) – v únoru 2016 podlehl zákeřnému onemocnění. Přesto se úspěšná zpěvačka ujala výchovy naprosto úžasně, a díky tomu z jejího chlapce dospěl nadaný a chytrý mladý muž.

Ale roky jeho dětství už se nevrátí a v některých ohledech je to pro ni trochu nostalgické. "V tomhle jeho období dospívání je pro mě nejtěžší připustit, že mládě vylétne z hnízda. Máme se moc rádi, a proto mi to teď přirozeně přijde melancholické. Namístě je přijmout to, jak to je a zvyknout si, že něco prostě v životě skončilo… Jinak si myslím, že mě na tohle téma nic netrápí. Syn si vede dobře, je stále ve veselém rozpoložení, a to mi dodává příjemný klid," řekla Leona Machálková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že mají s již plnoletým Arturem několik společných povahových rysů a zájmů.

"Spojuje nás společný smysl pro humor, což je něco, co má také po mně jako mamince. Co se týče vzhledu, je to celý táta, až na oči, které má nejspíš po mně. Má rád hudbu, umí ocenit originalitu stejně jako rozlišit mezi špatným, průměrným, dobrým a vynikajícím. Ví, že nic nepřijde zadarmo, a to možná stačí, aby v životě zabojoval," dodala sympatická zpěvačka, která v příštím roce oslaví půlkulaté 55. narozeniny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.