Jana Bořila bych do sestavy vrátil, s Vláďou Daridou fakt nevím, říká o zápasu s Dánskem Tomáš Řepka

Bývalý kapitán Sparty Tomáš Řepka
Bývalý kapitán Sparty Tomáš Řepka
Foto: Se svolením Tomáše Řepky/ Foto pro ŽivotvČesku.cz Kuba Vítek
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2021

Tomáš Řepka (47) dokončil trenérskou licenci B, takže se k výkonům české reprezentace na evropském šampionátu může nově vyjadřovat jako začínající trenér. Pevně věří tomu, že postup přes Dánsko do semifinále EURA se podaří vybojovat a do sestavy by vrátil obránce Jana Bořila (30). "Pavel Kadeřábek hrál dobře, zápas mu vyšel, ale myslím si, že v naší obraně toho má nyní Honza Bořil odkopáno přeci jen víc, takže bych ho do sestavy vrátil," řekl Tomáš Řepka pro ŽivotvČesku.cz.

Tomáši, jak se vám líbil zápas s Nizozemskem? Experti český národní tým chválili, ale Nizozemci nepředvedli žádný zázračný fotbal...

Ze zápasu jsem nadšený moc nebyl, hlavně od Nizozemců jsem čekal víc. Hráli podle mě příšerně a pro české hráče to utkání dopadlo zaslouženě. Mám z toho zápasu smíšené pocity, nejsem si jistý, že takový výkon bude stačit na Dány. Na druhé straně se říká, že účel světí prostředky, Jarda Šilhavý dal taktiku s důrazem na bránění, Nizozemci v utkání nevystřelili ani jednou na branku, což je u nich neuvěřitelné... Takže nakonec ta taktika úspěch slavila a řekl bych, že postoupil šťastnější tým.

Co čekat od zápasu s Dánskem? Čekáte, že se bude vycházet opět z důsledné obrany? Nebo zkusíme Dány válcovat útokem?

Taktika podle mě bude stejná jako při utkání s Nizozemskem, zase se hodně zaměříme na defenzivu. Myslím si, že Dánové k tomu přistoupí stejně a bude to velmi opatrný zápas. Gólů podle mě padne málo a je otázka, zda to neskončí 0:0 a nerozhodnou penalty. Trochu se bojím, aby to nebyl z obou stran destruktivní fotbal, kdy se bude hrát jen od vápna k vápnu. Sám jsme zvědavý, jak zápas bude vypadat, je to podle mě zase hodně otevřené utkání, které může skončit jakkoliv.

Trenér Jaroslav Šilhavý může opět počítat s Janem Bořilem a Vladimírem Daridou, kteří při utkání s Nizozemskem chyběli. Je ale vhodné vracet je do sestavy, když jejich náhradníci Pavel Kadeřábek i Antonín Barák podali výborný výkon?

Jana Bořila bych do sestavy vrátil. Pavel Kadeřábek hrál dobře, zápas mu vyšel, ale myslím si, že v naší obraně toho má nyní Bořil odkopáno přeci jen víc, takže toho bych dal zpět. Situace kolem Daridy je složitá... Tonda Barák hrál totiž také skvěle. Řekl bych, že bude hodně záležet, jakou taktiku Jaroslav Šilhavý připraví, do toho nyní nevidíme. Uvidíme, zda se mu do sestavy bude více hodit Barák či Darida, to necháme na trenérovi. Říkám ale, že do obrany bych Bořila vrátil.

Vynikající obránce české reprezentace a dlouholetý kapitán Sparty Praha Tomáš Řepka (47) se těší, že si u televize vychutná všechny zápasy národního týmu na EURU. Muž, který zná velmi dobře i britský fotbal, tvrdí, že právě Česká republika může být černým koněm celého turnaje. "Skotsko je soupeř, který by nám mohl sedět a sedět by nám mohla i Anglie," řekl Tomáš Řepka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že přípravné zápasy nemá smysl přeceňovat.

Mezi fanoušky i hráči se hodně diskutuje nad cestováním do ázerbajdžánského Baku. Opravdu letecké přesuny ubírají hráčům tolik energie a sil?

Jisté je, že cestování síly nikomu nepřidá. Do Baku se letí šest hodin, je tam časový posun, je tam horko, příprava na zápas se komplikuje... I když v letadle je komfort, tak to nikomu na náladě nepřidá. Mně letadla nevadila, ale jsou hráči, kterým letecká doprava vadí hodně. Na tohle se ale nikdo vymlouvat nemůže, stejné problémy s cestováním budou mít i Dánové. Kdyby to utkání nevyšlo, tak na cestování se vymlouvat nikdo nesmí.

Tipnete si výsledek? Říkáte, že to může skončit bez branek...

Samozřejmě bych byl jako fanoušek rád, abychom vyhráli třeba o tři branky a padalo hodně gólů. Myslím si ale, že to bude fakt boj a branek padne málo. Máme dobré hráče, utvořila se super parta, doufám tedy, že se povede postoupit.

Když se vysloví jméno Mikuláš Peksa (35), tak většina lidí dojde k tomu, že se jedná o býv...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.