Jarní počasí vystřídá značné ochlazení a déšť. Meteoroložka upřesnila, o kolik stupňů spadnou teploty

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 2. 2021

Počasí v Česku připomíná v posledních dnech skutečně jaro a teploty dosahují rekordních hodnot. Před posledním únorovým víkendem se ještě dočkáme příjemných a slunečných dnů, ale přeci jenom přijde se studenou frontou také ochlazení. "V pátek očekáváme studenou frontu, která by měla přinést postupně od severozápadu přibývání frontální oblačnosti s deštěm," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

V pondělí 1. března začíná meteorologické jaro, ale teploty posledních dnů vystoupaly vysoko nad nulu a toto roční období už připomínaly.

"Včera padlo prvních 20 °C, což je 23. února určitě rarita. Loni to bylo až 3. března. Padaly nejvyšší únorové teploty a navíc to vypadá, že jak dnes, tak během zítřejšího dne znovu zopakujeme ne-li ty absolutní únorové teplotní rekordy. Nejvyšší odpolední teploty budou i nadále stoupat – nejčastěji mezi 13 až 18 °C. Dnes by těch míst s nízkou inverzní oblačností během celého dne mělo být opravdu minimálně, zejména na Ústecku. Ale jinak by mělo být nádherně slunečno," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v pátek dojde ke změně, která bude citelná.

"V pátek očekáváme studenou frontu, která by měla přinést postupně od severozápadu přibývání frontální oblačnosti s deštěm. V něm by měly být prachové částice ze Sahary, které by se měly vymývat z atmosféry," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka počasí před začátkem posledního únorového víkendu.

Teploty se sice budou pohybovat na druhý měsíc v roce stále poměrně vysoko, nicméně po dnech s teplotními rekordy v některých případech o polovinu vyššími, to bude změna. "Modely v Čechách ukazují, že teploty vystoupí do 10 °C. Ve Slezsku a na Moravě, na té jižní až k 15 °C. Tam by nízká oblačnost měla dojít až v odpoledních hodinách," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.