Je otevřeno. Policie tu krouží, myslím si, že mě dnes zavřou, říká majitel restaurace v Kunraticích

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Se souhlasem restaurace Šeberák / poskytnuto Jakubem Olbertem
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2020

I přes zákaz a pravidla nouzového stavu se v Praze v Kunraticích točí pivo a podává jídlo. Majitel restaurace Šeberák, která ve čtvrtek přivítala štamgasty tak, jako to bylo běžné před koronavirovou dobou, otevřela i v pátek. "Policie tu je od rána, myslím, že mě dnes zavřou," řekl pro ŽivotvČesku.cz majitel restaurace a popsal aktuální dění. Oslovili jsme i ministra vnitra Jana Hamáčka, jak policie bude v takovém případě postupovat.

Jak slíbil, tak učinil. Majitel restaurace i přes upozornění policie, která dorazila ve čtvrtek večer do prostor restaurace a uvědomila majitele, že porušuje vládní nařízení, otevřel i v pátek. V tuto chvíli s lidmi, kteří si chtějí dát lahodný mok a něco k jídlu, podepisuje smlouvu o degustačním menu.

"Ano, máme otevřeno. Policie tu je soustavně, krouží tady. Každou chvíli někoho prolustrují. Máme dohodu na degustační menu, protože potřebujeme znát názor, tak vždy lidem seberou občanky, podívají se na dohodu a zase odcházejí," řekl pro ŽivotvČesku.cz před 14 hodinou majitel restaurace, který se domnívá, že skončí v policejní cele.

"Myslím si, že mě dnes zavřou. Včera jsme prodělali dlouhý výslech a já jim nic nového nemohu říct. Předpokládám, že přijde nějaká represe, protože ráno u nás bylo pět hlídek, a myslím, že nevědí, co dál ze své pozice, takže další logický krok je fyzické zavření restaurace nebo mě," dodal pro ŽivotvČesku.cz majitel restaurace.

Redakce oslovila i ministra vnitra Jana Hamáčka, jak bude policie postupovat. "Bude záležet, jak to policie kvalifikuje. Pokud mu dají výzvu a on ji neuposlechne, tak může být zadržený. Zatím jsme se s tímto nesetkali, protože lidé respektují zákony," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra Jan Hamáček.

K otevření restaurace se vyjádřil i ministr zdravotnictví Jan Blatný na svém Twitteru. "Otevření restaurace Šeberák považuji za políček všem slušným lidem, kteří dodržují platná opatření, a pomáhají nám tak bojovat se současnou epidemickou situací," uvedl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.