Jedl jen fastfood a 15 let neměl ženu. Muž dokázal zhubnout 108 kilogramů a dnes je učitelem tance

Ralph Lawless dokázal neuvěřitelně zhubnout
Ralph Lawless dokázal neuvěřitelně zhubnout
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 5. 2021

Místo kvalitní stravy si nechával dovážet fastfoody, jedl jen slaninové sendviče, kebab, pizzu a polotovary. Anglický stavař Ralph Lawless (49) vážil 185 kilogramů a dlouhých 15 let neměl přítelkyni, ženy o něj kvůli nadváze nejevily zájem. Život mu změnila až konzultace s osobním koučem, po které se rozhodl se od základů změnit. Ralph dokázal shodit více než 100 kilogramů a dnes se živí jako učitel tance.

Ralph Lawless žil dlouhá léta extrémně nezdravým stylem. Jako stavař neměl po práci chuť cokoliv jiného dělat a objednával si jídlo z fastfoodů nebo kupoval mražené polotovary. Vyjedl se na váhu 185 kilogramů a brzy nešlo už jen o estetickou vadu, ale i život ohrožující stav.

"Kebaby, pizzu a slaninové sendviče jsem jedl v podstatě každý den. Za jeden den jsem dokázal spořádat tolik jídla, co běžný člověk za týden. 15 let jsem neměl přítelkyni, ženy o mě ani okem nezavadily," řekl pro deník The Sun Ralph, kterého trápila samota.

Ke změně se odhodlával několikrát, ale skutečný krok vstříc lepšímu životu udělal až po diskuzi s odborníkem. "Navštívil jsem osobního kouče a po konzultaci s ním jsem si uvědomil, že musím sám na sebou a nad svým apetitem převzít kontrolu," vysvětlil bývalý stavař.

První měsíce nebyly pro Ralpha jednoduché. "Musel jsem svůj mozek vytrénovat, aby porozuměl tomu, co je zdravá strava. Také jsem měl zažívací potíže, protože jsem nebyl zvyklý na kvalitní suroviny a zeleninu," popsal Lawless své hubnoucí začátky.

Ralph Lawless dokázal během několika měsíců zhubnout 108 kilogramů, velmi mu pomohl i pohyb. "Nyní jsem učitelem tance na plný úvazek. Kolegové mi pro mé pohyby přezdívají Travolta. Jsem pyšný na to, co jsem se sebou dokázal udělat a zájem ze strany žen mě těší," doplnil muž, který je oproti svému starému já k nepoznání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.