Jiří Mádl je už nejen hercem a režisérem. Křest své knižní prvotiny si nadmíru užil po boku přátel a rodiny. Promluvil i o Vojtovi Dykovi

Herci Jiří Mádl a Vojta Dyk
Herci Jiří Mádl a Vojta Dyk
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2022

V pražských Kasárnách Karlín proběhl křest knihy Přitažlivost planety Krypton, která je prvotinou Jiřího Mádla (35). Úspěšný herec a režisér se tak nyní stal i spisovatelem a oficiální start jeho nové kariéry přišli podpořit ti, jejichž podpory si nejvíc váží. "Vnímali, že je to pro mě významný okamžik, protože to je opravdu nový krok," uvedl Jiří Mádl pro ŽivotvČesku.cz a popsal, jak si jedinečnou životní událost užil.

Jiří Mádl neustále dokazuje, že už dávno není chlapcem, kterého mohou lidé poznávat především z filmů o puberťácích na sněhu či na vodě. Je nejen uznávaným hercem, ale také režisérem a nyní i spisovatelem. Světlo světa spatřil jeho román Přitažlivost planety Krypton, který pokřtil spolu se svými blízkými.

"Užil jsem si to maximálně. Byli tam moji přátelé, a to i ti, kteří nikam moc nechodí, Tereza Ramba a Vojta Dyk. A k tomu moje rodina. Vnímali, že je to pro mě významný okamžik, protože to je opravdu nový krok. Začali jsme brzo, takže kolem deváté už se tančilo," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Mádl, jak si jedinečný životní okamžik vychutnal.

Kromě kolegů z branže na křtu knihy Jiřího Mádla nechyběla ani jeho maminka, dva bratři a partnerka Adrijana Trpkovič. Možnost přiťuknout si s multitalentovaným mužem na počest jeho nejnovějšího projektu tak skutečně nepropásl nikdo z jeho zcela nejbližších. Kdo si knihu už přečetl, ten Jiřího Mádla potěšil svými ohlasy, je tak možné, že už jeho prvotina bude bestseller.

"Reakce jsou zatím všechny fajn. Společným jmenovatelem je překvapení z toho, jak je to odvážné a jiné, než všichni čekali. To mě těší," dodal Jiří Mádl pro ŽivotvČesku.cz ohledně dosavadních reakcí na svůj román, ze kterých má radost.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.