Jiří Ovčáček bez obalu odhadl, kdo vyhraje letošní volby do Sněmovny a prozradil, komu dá svůj hlas

Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 8. 2021

Podle posledního předvolebního průzkumu agentury KANTAR je favoritem voleb hnutí ANO se ziskem 27,5 procent. Obě »protibabišovské« koalice se dělí o 2. a 3. místo. Těsno bude zřejmě kolem pětiprocentní hranice, která je nutná ke vstupu do Poslanecké sněmovny. Pro ŽivotvČesku.cz odhadl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček (42), kdo lidově řečeno cílovou páskou v říjnových volbách proběhne jako první. "Domnívám se, že vyhraje hnutí ANO," sdělil svůj tip. Mluvčí hlavy státu také prozradil, koho bude volit.

Podle předvolebního průzkumu společnosti KANTAR by volby suverénně ovládlo hnutí ANO se ziskem 27,5 procent. Koalice SPOLU a spojené síly Pirátů a STAN pak mají shodně 21 procent. Podzimní volby budou nejen o vítězi voleb, ale také o tom, které síle se podaří získat většinu - tedy nejméně 101 poslanců. Už nyní je enormně zajímavé sledovat, jaké koalice by po volbách šly postavit. Zájem bude zřejmě například o hnutí SPD, které podle společnosti KANTAR dosáhne na 10 procent.

Předvolební průzkum dopadl fatálně pro ČSSD, sociální demokraté by se do Poslanecké sněmovny nedostali, mají jen 3,5 procenta voličských hlasů. Na hraně volitelnosti jsou komunisté se ziskem 5 procent. Usmívat se může Robert Šlachta (50), jeho projekt Přísaha je na hodnotě 6 procent.

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček odhaduje, že hnutí Andreje Babiše (66) si dojde pro prvenství. "Domnívám se, že vyhraje hnutí ANO, které ostatně plánuji volit," prozradila pro ŽivotvČesku.cz pravá ruka prezidenta Miloše Zemana (76).

Jak nakonec voliči rozhodnou, kdo bude řídit zemi, se ukáže už za šest týdnů. Volby do Parlamentu ČR se budou konat 8. a 9. října. Politologové se shodují, že kdo nakonec uspěje, nelze stále přesně určit. Obecně se totiž voliči rozhodují nejčastěji 14 dnů před před samotnými volbami.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.