Jsi tak tlustá, že to neucítíš, říkal jí tyran a bodl ji více než 60krát do těla. Mladá žena promluvila o odporné školní šikaně a řekla, jak se jí podařilo výrazně zhubnout

Clara Barrettová
Clara Barrettová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 7. 2022

Obezita přináší do života mnoho nevýhod, obzvláště ve školním prostředí je pak jednou z nich šikana. Drsným týráním ze strany spolužáka si prošla Clara Barrettová (31), ale až v dospělosti se rozhodla s nadváhou zatočit. Šlo o zdravé rozhodnutí, kdy chtěla něco udělat pro sebe, ne pro ostatní. O svých útrapách a cestě za štíhlým tělem promluvila pro deník The Sun.

Za předpokladu, že člověk trpí obezitou, i dětství a mládí mohou být nepříjemným obdobím. Své o tom ví Clara Barrettová, která je až nyní poprvé v životě štíhlou ženou. Jako otylé dítě čelila šikaně, která zašla velmi daleko. Tak daleko, že tekla krev. I obyčejné kružítko se totiž může stát nástrojem tyrana.

"Na základní škole mě spolužák bodl kružítkem do břicha. Řekl mi, že jsem tak tlustá, že to stejně určitě neucítím. Bodl mě pak i do ramene a nakonec mi kružítkem zasadil několik ran do zad. Ze školy jsem odcházela s krví stékající ze zad. Procházela jsem si peklem. Jiná spolužačka mě každý den fackovala, lidé mi stahovali kalhoty," popsala Clara Barrettová deníku The Sun, co prožívala kvůli nadváze. Její školní tyran ji celkem bodl během své šikany více než šedesátkrát.

Clara má pocit, že jakmile někdo trpí nadváhou, není ve společnosti považován za plnohodnotného člověka a tak s ním ostatní lidé také nakládají. Až rozchod s partnerem v roce 2019 ji ale přiměl změnit životní styl a být fit. Vážila 185 kilogramů a přebytečnou hmotnost už pociťovala i po zdravotní stránce, například na kloubech.

"Jedla jsem vždy, když jsem měla hlad, což bylo vlastně pořád. Neustále jsem jen seděla na gauči a sledovala televizi. Teď jsem v pohybu a chodím cvičit. Mám tři zdravá jídla denně a dodávám tělu protein tím, že po cvičení jím celozrnné kuřecí tortilly," pochlubila se dnes již štíhlá Clara Barrettová deníku.

Vzhledem k tomu, že v minulosti vážila 185 kilogramů a dokázala zhubnout na hmotnost 75 kilogramů, se Clara Barrettová cítí mnohem lépe. Obtěžuje ji už jen přebytečná kůže, které se chce zbavit. Zákrok ale není levný a proto se rozhodla obrátit na veřejnost prostřednictvím sbírky. Ta ji má zbavit jejího posledního problému.

"Moje cesta hubnutí nikdy nebyla o velikosti oblečení, prostě jsem se jen chtěla cítit šťastná. V posilovně i doma jsem pak dělala všechno pro to, abych se zbavila přebytečné kůže, ale mám jí tolik, že nic nepomohlo," dodala pro The Sun žena, kterou bude operace stát celkem 15 tisíc liber, v přepočtu tedy téměř 450 tisíc korun.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.