Hvězda Sexu ve městě: Sarah Jessica Parkerová se netrápí v posilovně, figuru si udržuje hlavně chůzí a jógou

Herečka Sarah Jessica Parkerová
Herečka Sarah Jessica Parkerová
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 8. 2021

Patří mezi módní ikony a herecké hvězdy filmového Hollywoodu. Sarah Jessica Parkerová (56), která si získala divácké sympatie a popularitu rolí novinářky Carrie Bradshawovová v kultovním seriálu Sex ve městě, vypadá před »šedesátkou« skvěle. Není za tím však žádné drastické cvičení, k udržení štíhlé postavy využívá mnohem dostupnější metody – například chůzi. O to přísnější je však na sebe v tom, co jí.

Na konci devadesátých let se hláška »Carrie Bradshawová ví hodně o sexu a nebojí se zeptat« zapsala do paměti televizních diváků díky seriálu Sex ve městě. Hlavní roli sympatické novinářky Carrie v něm ztvárnila herečka Sarah Jessica Parkerová, která společně se třemi dalšími kamarádkami vytvořila ikonickou čtveřici. Úspěch televizního hitu dal vzniknout dvěma celovečerním filmům a nyní je v přípravách dokonce třetí pokračování.

"Na Carrie je skvělé, že je tak trochu ztroskotanec, ale taky romantička, spisovatelka a pozorovatelka, která dělá úžasné chyby. Má krásný vztah s městem New York, ten miluje nejvíc. A já prostě miluju Carrie," řekla Sarah Jessica Parkerová v rozhovoru s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou (67).

Herečka se brzy stala také módní ikonou, její vkus a cit pro módu oslovil obrovské množství žen. Vždycky však měla postavu, v níž mohla vynést snad každý model a její »gazelí« nohy na vysokých podpatcích jsou přímo nepřehlédnutelné. Jak ale sama říká, aby si udržela štíhlou postavu, není nutné dřít v posilovně od rána do večera.

Herečka se snaží chodit co nejvíce pěšky a sleduje, kolik kroků denně ujde – 10 tisíc je pro ni naprosté minimum, jak uvádí web Totalshape.com. Čtyřikrát do týdne si doma dopřeje lekci jógy, která ovlivňuje nejen hubnutí, ale také rovnováhu, zpevnění problémových partií a flexibilitu těla. Spolupracuje s osobní trenérkou Annou Kaiserovou, s níž se zaměřuje na cvičení kombinující prvky tance, jógy a pilates. Ale s přibývajícími roky už se více šetří.

Co se stravování týče, drží se »Carrie« kombinace tří diet - středomořské, tzv. South Beach diety a velmi známé Atkinsonovy diety, která ale patří mezi velmi kontroverzní způsoby stravování kvůli vysokému příjmu bílkovin. V jídelníčku se tedy zaměřuje především na ně a výrazně omezuje sacharidy. Zřejmě i díky tomu vypadá v 56 letech výborně a postavu by jí mohly závidět i o desítky let mladší ženy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.