K rouškám od října se vyjádřil i ministr Adam Vojtěch. Popsal, kde by se měly nosit

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Archiv AV
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 7. 2020

Roušky v městské hromadné dopravě a vnitřních prostorách, kde nelze dodržet rozestup, by se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha mohly znovu nosit od října či listopadu. Důvodem je kombinace koronaviru a respiračních onemocnění.

"Je to věc, kterou budeme zvažovat, abychom zabránili šíření infekce v době, kdy tu bude kolovat celá řada dalších respiračních virů, a situace tím pádem bude určitě složitější než je dnes," uvedl pro Život v Česku ministr k možnosti nošení roušek na podzim.

O tom, že o zavedení roušek se reálně uvažuje a budou se z epidemilogického hlediska prosazovat, promluvil v pondělí vládní epidemiolog Rastislav Maďar. S jeho slovy souhlasí Adam Vojtěch.

"Roušky budou minimálně v místech větší koncentrace množství osob, tedy v místech, kde není možné dodržovat rozestupy, což je případ přeplněných tramvají a autobusů," dodal s tím, že dál nebude spekulovat a uvidí se podle aktuální situace.

V současné době jsou roušky povinné jen v pražském metru a v MHD v regionech, kde jsou ohniska nákazy. Jde o Moravskoslezský kraj nebo Jihlavsko. Nošení ochrany úst platí pro zdravotnická zařízení a domovy pro seniory.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.