Prymula se zastal Maďara: Roušky od října ano. Že se 3 lidé nakazili na Slovensku je raritní

Rastislav Maďar a Roman Prymula
Rastislav Maďar a Roman Prymula
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 7. 2020

Epidemiolog Rastislav Maďar je pro opětovné zavedení roušek na veřejnosti. A to zejména z důvodu, aby se koronavirus nedostal ke starším - rizikovým skupinám obyvatelstva. Plošně zavést by se mohly od října. Svého kolegy se v rozhovoru pro Život v Česku.cz zastal epidemiolog Roman Prymula, který ve věci má dosti podobný názor.

Prymula souhlasí s názorem Maďara, který vidí na prvním místě zdraví obyvatel, zároveň upozorňuje, že se s virem na jednom místě musíme naučit žít. I to je důvod, proč by se s nadcházejícím podzimem opětovně mohly zavést roušky. "Uvidíme, jaká bude situace. Jde o názor, který je legitimní a vychází z reality, která by v Česku na podzim mohla být," uvedl v rozhovoru Roman Prymula.

Na podzim se totiž dá očekávat, že situace v souvislosti s šířením viru bude poměrně složitější. "Dá se očekávat, že virus na podzim tady bude s námi. A situace v kombinaci s ostatními respiračními chorobami bude komplikovanější, takže v tomto slova smyslu jde o opatření, které je na místě," zdůraznil Prymula.

V rozhovoru pro Život v Česku dále uvedl, že skutečnost, že si ze Slovenska přivezli tři Češi nákazu koronavirem je v tuto chvíli poměrně raritní. Spíše by se to dalo očekávat z Chorvatska. Co všechno ohledně roušek a současné situace ohledně šíření COVID-19 Prymula řekl, si poslechněte v exkluzivním rozhovoru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.