Kadeřnictví otevřou dřív, než se původně zamýšlelo, rozhodla vláda krátce po debatě o účesu Schillerové

Ministryně financí Alena Schillerová
Ministryně financí Alena Schillerová
Foto: Archiv A. Schillerové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 4. 2020

Dva dny poté, co se ve Sněmovně řešil dokonalý účes ministryně financí Aleny Schillerové, vláda rozhodla, že se kadeřnictví budou moct otevřít dřív. Původní plán předpokládal obnovení provozu až na konci května.

Původně chtěla vláda povolit kadeřnícím a kadeřníkům poskytovat služby až 25. května. Na čtvrtečním jednání ale Babišův kabinet rozhodl, že jim umožní provoz už od pondělí 11. května.

Ve stejný den budou moct otevřít také muzea. V poslední fázi, tedy o dva týdny později, zřejmě otevřou restaurace a hotely. Kompletní plán ministra obchodu a průmyslu Karla Havlíčka najdete zde.

Vláda o posunutí termínu rozhodla pouze dva dny poté, co přišel v Poslanecké sněmovně na přestřes dokonalý účes ministryně financí Aleny Schillerové.

Benešíkova zvědavost

"Já bych chtěl poprosit paní ministryni financí, aby veřejně sdělila, jak to dělá ona. Ona je prostě pořád krásně upravená, má nádherný účes, střídá barvy,” řekl na plénu místopředseda lidovců Ondřej Benešík.

“Samozřejmě já si myslím, že to fakt dělá sama, že si to prostě umí upravit tak, jak to celá řada žen neumí včetně mé manželky. Já bych chtěl poprosit paní ministryni, aby všem ženám a jejich manželům a přítelům sdělila, jak se upravit tak krásně doma, bez kadeřníka a teď se omlouvám všem kadeřníkům, protože když to paní ministryně řekne, tak asi přijdou o práci,“ dodal Benešík.

Schillerová na jeho uštěpačné poznámky nereagovala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.