Karel Havlíček představil, co se nově otevře. Upozornil, že epidemii Česko zvládá dobře

Karel Havlíček promluvil o novinkách v rámci otevírání provozoven.
Karel Havlíček promluvil o novinkách v rámci otevírání provozoven.
Foto: reprofoto ČT
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 4. 2020

Ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček vystoupil před čtvrtečním jednání vlády, aby představil plán na rychlejší uvolňování opatření přijatých proti šíření koronaviru. Oznámil novinky v rámci otevírání obchodů. Zároveň uvedl, že Česko se dobře vyrovnalo s hrozbou Velikonoc, kdy se ukázalo, že se nákaza výrazně nerozšířila.

Ve čtvrtek měl mimořádně jednat kabinet vlády o prodloužení nouzového stavu, jednání ale bylo přerušeno kvůli rozhodnutí soudu, který některá opatření ministerstva zdravotnictví zrušil.

"Provozovny do 2500 metrů čtverečních s vlastním vchodem metrů budou uvolněny od pondělí 27. dubna, současně posilovny či autoškoly, bohoslužby do 15 osob, knihovny, zoo a botanické zahrady bez vnitřních pavilon. 11. května za předpokladu dobré epidemiologické situace jsme připravení propustit obchody v nákupních centrech," uvedl Havlíček před novináři.

Zároveň zmínil otevření restaurací a bufetů s výdejním okénkem a zahrádkou, pedikérství, holičství, masáže a další. Dále také galerie, hrady, zámky, a to s datem otevření od 11. května.

Celkem se v Česku od počátku epidemie ke čtvrtečnímu podvečeru nakazilo koronavirem 7138 lidí, z nich se již 2152 uzdravilo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.