Kam vyrazit letos na dovolenou v Česku? Máme pro vás 3 skvělá místa

Dovolená v Česku může být mnohem zajímavější než u moře.
Dovolená v Česku může být mnohem zajímavější než u moře.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 7. 2020

Každý z nás má oblíbené místo, kam se pravidelně vrací, aby si odpočinul od každodenního shonu. Navíc v době, kdy svět trápí šíření nakázy koronavirem. I proto řada Čechů letos spíše plánuje dovolenou v tuzemsku. Našli jsme tři skvělá místa, kde vám chybět moře ani nebude...

Beskydy

Beskydy (foto: wikipedia)

Moravskoslezské a Slezské Beskydy jsou rájem na zemi. Jejich nejoblíbenější atrakce jako Pustevny, sochu Radegasta na hoře Radhošť nebo Lysou horu zná snad každý Čech. Nechte tentokrát vrcholy stranou, ony na vás počkají, a zaměřte se na opomíjená místa. Navštivte báchorkami předenou Přírodní památku Čertovy skály v Lidečku nebo vezměte děti za zábavou do Aquaparku Olešná. Vyzkoušet můžete také nová golfová hřiště a pivní lázně.

Krkonoše

Krkonoše (foto: pixaby.com)

Krkonoších nejsou jen pohádkové hotely, penziony, chaty a jiné ubytovací zařízení. V létě ceny ubytování začínají na hranici 200kč/den a rostou až do nebes v závislosti na míře komfortu.

Nejvíce možností nabízí lyžařská střediska, která jsou zároveň skvělým výchozím bodem pro turistiku a cykloturistiku. Ideální příležitost pro dovolenou s dětmi.

České Švýcarsko

České Švýcarsko (foto: pixaby.com)

Mezi turistické atrakce Českého Švýcarska se řadí Pravčická brána či plavba soutěskami řeky Kamenice, ale pohádková krajina s množstvím pískovcových skal nabízí mnohem víc. Najdete tu rozhledny, atraktivní skalní vyhlídky, poutní místa a město Děčín s půvabným zámkem a zoologickou zahradou. Ubytování lze najít 200/den.

Navíc nedaleko jsou Tiské stěny. Nádherné pískovcové skály zasazené v krásné přírodě, ideální na túry po okolí. Tiské stěny naleznete v nadmořské výšce až 613 metrů na okraji obce Tisá a chráněné krajinné oblasti Labské pískovce na severu Čech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.