Kapra nemáme nikdy, říká Monika Babišová. Manželka kandidáta na prezidenta nechala nahlédnout do vánočního soukromí rodiny

Monika Babišová
Monika Babišová
Foto: Se svolením Moniky Babišové / foto s vědomím Sab Lauren
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 12. 2022

Poslanec a v současnosti kandidát na prezidentský post Andrej Babiš (68) našel před lety své útočiště ve středočeských Průhonicích, kde žije se svou milovanou rodinou. Jeho charismatická manželka Monika (48) pro ŽivotvČesku.cz nechala nahlédnout do jejich soukromí, zejména pokud jde o to, jak prožívají vánoční svátky. "Kapra nemáme nikdy, nejíme ho," upřesnila na dotaz redakce pohledná plavovláska.

Průhonice si pamatují majitele Agrofertu už od roku 2004. Tehdy si nechával na jednom z průhonických pozemků stavět dům. Od té doby tam se svou rodinou slaví každý rok Vánoce.

"Letos budeme jako vždy doma, možná s námi bude maminka se ségrou a malou neteří, ale to ještě nevíme. Byla bych ráda, kdyby přišly, aby nás bylo více. Kapra nemáme nikdy, nejíme ho. Máme ale klasiku, a to bramborový salát, řízek a vinnou klobásu. Předtím podle Andreje čočkovou polévku," popsala pro ŽivotvČesku.cz Monika Babišová, co v útrobách přepychového domu v Průhonicích se rok co rok objevuje na štědrovečerním stole.

Předseda opozičního hnutí ANO a uchazeč o post hlavy státu Andrej Babiš se do konce roku nezúčastní žádné debaty prezidentských kandidátů. Jednak si chce užít Vánoce s rodinou, ale zdůraznil, že chodí do debat s občany.

První kolo prezidentské volby by v listopadu podle modelu agentury Ipsos vyhrál předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš s 29,7 procenta. O druhé místo by bojovali generál Petr Pavel se ziskem 25,3 procenta a ekonomka Danuše Nerudová s 25 procenty.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.