Krizi zvládám dobře, za plyn mi vrátili přeplatek, pochvaluje si Zuzana Bubílková. V úsporách jí pomohlo jednoduché opatření

Zuzana Bubílková
Zuzana Bubílková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 12. 2022

Většina Česka si dělá starosti se zdražováním energií, ke kterému v poslední době dochází. Obavy si však nedělá publicistka Zuzana Bubílková (70), které se naopak podařilo ušetřit. "Zálohy se mi zvedly jen o několik stokorun, nejspíš je to tím, že žiju sama," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz.

Zuzana Bubílková si na rozdíl od celé řady dalších osobností na zdražování energií nestěžuje, ba naopak je se svou útratou momentálně spokojená. "Zálohy se mi zvýšily jen o několik stokorun, ale já jsem platila i předtím velmi málo, jsem sama, nějak moc nevařím a většinou jsem celé léto pryč," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Zuzana Bubílková, která je ve svém věku velmi aktivní, a tak ji člověk příliš často na jednom místě nezastihne.

Sympatická publicistka se pochlubila, že zatím se jí naopak daří spíše ušetřit. "Teď jsem dostala naopak přeplatek za plyn, bylo to kolem 1400 korun. Ale jak říkám, žiju sama a jsem celkem úsporná. Ale je pravda, že jsem udělala jedno opatření. Vyměnila jsem všechny spotřebiče za nové, které mají menší spotřebu," popsala pro ŽivotvČesku.cz, jak se jí daří držet útratu za plyn na uzdě.

Česko momentálně neodebírá ruský plyn. Namísto toho kupuje převážně plyn z Norska. V současnosti jsou dodávky zhruba na 60 % stavu před uzavřením ruských kohoutů v souvislosti s řešením války na Ukrajině, což je stav, který je republika zatím schopna ustát. Pokud by se však objem dodávek ještě zmenšil, je možné, že rezervy plynu v zásobnících by nemusely stačit po celou topnou sezónu a bylo by nutné přikročit k úsporným opatřením. Pro ŽivotvČesku.cz to vysvětlil ekonom Lukáš Kovanda.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.