Karel Frýd z Big Brothera se za 15 let výrazně změnil. Trénuju sportovce, ale sám občas zhřeším, prozradil o sobě

Kondiční trenér Karel Frýd
Kondiční trenér Karel Frýd
Foto: se souhlasem Karla Frýda
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 5. 2021

Už více jak 15 let uplynulo od vysílání úspěšné reality show z prostředí luxusní vily, která byla sledována Velkým bratrem. Jedním z účastníků byl Karel Frýd (36) přezdívaný »Plyšák«, který v soutěží sice nedosáhl na vytouženou výhru, ale zůstal v paměti diváků, kteří si ho oblíbili. Pohledný sympaťák si své místo v životě našel a začal se věnovat na profesionální úrovni tomu, co ho nejvíc baví – stal se z něj osobní fitness kouč a kondiční trenér. "Trenéra dělám už devátým rokem, kdy můžu říct, že to dělám na profesionální úrovni a živí mě to. Do práce chodím opravdu rád," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Pořad Big Brother vznikl podle zahraničního formátu a v Česku ho poprvé v roce 2005 odvysílala nejúspěšnější tuzemská komerční televize. Přesto, že se Karel Frýd, který tehdy pracoval jako barman, na čas proslavil díky účasti v reality show, své kariérní kroky chtěl směřovat do profesionálního sportu. Sám v minulosti přiznal, že jeho zkušenosti se soutěže byly cenné, ale vzaly mu velkou část soukromí. Pro dvacetiletého mladíka se otevřel nový svět, ve kterém o pozornost nebyla nouze.

S ohledem na své pohybové nadání a vášeň pro sport se rozhodl začít pracovat ve fitness a trénoval české celebrity, mezi které patřila například Veronika Arichteva, Eva Burešová, David Gránský nebo Vojta Drahokoupil a další. Podařilo se mu jít ale ještě dále.

"Vždycky jsem byl zaměřený na pohyb a sport a chtěl jsem se posouvat dál. Mým životním snem bylo pracovat s profesionálními sportovci. Dostat se do klubu, kde bych mohl pomáhat a dál je posouvat. Začínal jsem v ženské reprezentaci pozemního hokeje, poté přišla nabídka ze Sparty – tam jsme poprvé v historii udělali titul a nyní pracuju jako kondiční trenér pro Viktorii Žižkov. Dělám také osobního trenéra, ale kvůli epidemii se to trochu zastavilo. Musím teď pracovat jenom s profíky, kteří mohou navštěvovat fitness centra – věnuju se tedy práci s profesionálními sportovci. Trenéra dělám už devátým rokem, kdy můžu říct, že to dělám na profesionální úrovni a živí mě to. Do práce chodím opravdu rád," řekl Karel Frýd pro ŽivotvČesku.cz s tím, že málo lidí může říct, že ho práce baví a naplňuje.

Přesto, že je vášnivým sportovcem, který na sobě i kvůli své profesi musí neustále pracovat, miluje jídlo a dokáže bez výčitek zhřešit. "Určitě někdy poruším, nejsem nějak striktní. Klienty samozřejmě nabádám, aby měli výsledky. Ale já právě cvičím a pohybuju se, abych mohl hřešit. Za to jsem rád. Nikdy jsem neměl ambice jít na nějaké soutěže, takže proto si můžu občas dopřát," přiznal pro ŽivotvČesku.cz sympatický trenér a otec brzo dvouletého syna.

Daří se mu nejen po pracovní stránce, ale i v osobním životě. S partnerkou Lenkou vychovávají syna Jakuba, který přišel na svět v červnu 2019. Karel Frýd tajně doufá, že bude mít sportovní talent po něm. "Moc si to užíváme. Já jsem si syna velmi přál, protože je to vlastně můj následovník. Jsem rád, že je to zdravý a čilý kluk. Doufám, že bude po mně a aspoň trochu se »potatí«," dodal Karel Frýd pro ŽivotvČesku.cz.

Od doby vysílání známé reality show Big Brother uběhla sice spousta let, ale sympatickému Frýdovi opravdu prospěly. Dnes je ve skvělé kondici, věnuje se profesi, která ho naplňuje a založil krásnou rodinu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.