Proslavila ho reality show Big Brother, dnes Filip Trojovský má postavu božského Herkula. Záběry z kamery odhalily, jaké obří váhy zvedá nad hlavu

Autor: Facebook Reels |
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 8. 2023

Na televizní obrazovky nejsledovanější tuzemská komerční stanice letos na podzim vrátí slavnou »šmírovací« reality show Big Brother. V Česku byla už vysílána v roce 2005. A představila ve svém úvodu sedmnáct účastníků, kteří se snažili probojovat ve »vile hříchů« odříznuti od okolního světa až k vítězství. Jedním z nich byl Filip Trojovský, který se kariérně vypracoval k tomu, že ho živí sport. "Jsem trenér a majitel fitness centra, zároveň se závodně věnuji disciplíně crossfit," prozradil před časem ŽivotvČesku.cz, na čemž se nic doposud nezměnilo, jak ukazuje video, které zveřejnil na svém Facebooku a lze si ho přehrát výše.

Když se Filip Trojovský objevil ve známé soutěži, okamžitě se stal idolem náctiletých dívek. Už tehdy měl vypracovanou postavu a charisma. Dnes - pokud jde o jeho fyzické parametry - je k nepoznání. Disponuje postavou božského Herkula a nad hlavu zvedá váhy přesahující sto kilogramů.

"Jsem osm let šťastně ženatý. S manželkou oba podnikáme. Já se věnuji sportu, a to na vrcholové úrovni, zároveň jsem trenér a majitel fitness centra v Brně. Dělám, co mě baví a díky tomu jsem vlastně šťastný. Navíc se nám podařilo v našem centru změnit životy některých lidí k lepšímu," prozradil Filip pro ŽivotvČesku.cz v roce 2020. V současnosti se k show Big Brother vracet odmítl.

S koncem soutěže se Trojovský snažil chvíli prosadit jako moderátor, ale nakonec usoudil, že bude dělat to, co ho opravdu baví - sport, který ho naplňuje více. A úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Filip během své soutěžní kariéry získal řadu ocenění.

Televizní fenomén se vrací

Big Brother svého času redefinoval formát reality show, přinesl do veřejného prostoru nové typy protagonistů, změnil typ diváckého napojení na dění v show a odstartoval tak zcela nový směr
televizní zábavy.

"Podstata show Big Brother se dnes promítá do bezpočtu dalších formátů po celém světě, přičemž samotný formát Big Brother aktuálně prožívá hned v několika zemích své znovuzrození. Na český a slovenský trh přinášíme novou generaci tohoto pořadu, který nikdy nebyl víc relevantní než v současnosti, kdy sociální sítě zásadně změnily způsob vnímání soukromí. Naše verze Big Brothera přinese nové prvky show a věříme, že bude divačky a diváky bavit," uvedla v červnu ředitelka programu TV Nova a TV Markíza Silvia Majeská ve zprávě, kterou má redakce ŽivotvČesku.cz k dispozici, a producentka Kateřina Zavadová ji doplnila.

"S respektem k tradici, ale především s maximální snahou o posunutí formátu na úroveň odpovídající současným diváckým postojům, nárokům a očekáváním nyní vracíme Big Brother na obrazovky. Každá reality show stojí na soutěžících. Právě teď začínáme s důkladnými castingy, abychom letos na podzim v domě plném kamer přivítali budoucí hvězdy Česka a Slovenska," sdělila před prázdninami.

Reality show Big Brother byla poprvé uvedena v roce 1999 v Nizozemsku a následně se raketově rozšířila do celého světa. Soutěžící společně po několik týdnů obývají dům, který je izolován od zbytku světa. Spolubydlící jsou v domě nepřetržitě sledováni televizními kamerami i osobními zvukovými mikrofony. V průběhu soutěže jsou postupně vyřazováni, dokud nezůstane jen jeden, který vyhraje finanční odměnu.

Filip Trojovský v roce 2007
Filip Trojovský v roce 2007
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.