Kdy budou Češi moct sundat roušky? Prymula se konečně vyjádřil

Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 4. 2020

Česko bylo mezi prvními zeměmi, které nošení roušek nařídily povinně. Navzdory nedostatečným zásobám této zdravotnické pomůcky se lidé semkli a ušili si je doma na koleni. S postupným rozvolňováním koronavirových opatření se začínají ptát, kdy budou moct roušky sundat. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula předpokládá, že se tak stane nejdřív v létě.

Dřív než v létě Češi roušky nesundají. Vláda sice rozvolňuje opatření, ale roušky stále považuje za klíčové. Do kdy je budou muset lidé nosit?

„Bude to nezbytné do konce června,” řekl epidemiolog Prymula v České televizi.

Vicepremiér a šéf krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) prohlásil, že rozhodnutí o zrušení povinnosti nosit roušky nechá na expertech.

Hamáček: Nechám to na odbornících

"Pokud jde o roušky, tak to je spíše věc odborníků ze zdravotnictví. Zavedení roušek bylo klíčovým faktorem pro zadržení epidemie, skrz ně se zadržely kapénky a podle mě zrušení bude jako poslední řešení. Ale o tom rozhodnou odborníci,” prohlásil Hamáček na tiskové konferenci.

Premiér Andrej Babiš (ANO) často zdůrazňuje, že za roušky Česko obdivuje celý svět.

V některých zemích je přitom jejich nošení stále dobrovolné. Berlín, hlavní město sousedního Německa, ho zavádí jako povinnost až tento týden, měsíc po Česku.

Nově odhalených případů covidu přibývá po celém Česku a epidemie dál sílí. Letošní podzimn...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu