Kdy budou Češi moct sundat roušky? Prymula se konečně vyjádřil

Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 4. 2020

Česko bylo mezi prvními zeměmi, které nošení roušek nařídily povinně. Navzdory nedostatečným zásobám této zdravotnické pomůcky se lidé semkli a ušili si je doma na koleni. S postupným rozvolňováním koronavirových opatření se začínají ptát, kdy budou moct roušky sundat. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula předpokládá, že se tak stane nejdřív v létě.

Dřív než v létě Češi roušky nesundají. Vláda sice rozvolňuje opatření, ale roušky stále považuje za klíčové. Do kdy je budou muset lidé nosit?

„Bude to nezbytné do konce června,” řekl epidemiolog Prymula v České televizi.

Vicepremiér a šéf krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) prohlásil, že rozhodnutí o zrušení povinnosti nosit roušky nechá na expertech.

Hamáček: Nechám to na odbornících

"Pokud jde o roušky, tak to je spíše věc odborníků ze zdravotnictví. Zavedení roušek bylo klíčovým faktorem pro zadržení epidemie, skrz ně se zadržely kapénky a podle mě zrušení bude jako poslední řešení. Ale o tom rozhodnou odborníci,” prohlásil Hamáček na tiskové konferenci.

Premiér Andrej Babiš (ANO) často zdůrazňuje, že za roušky Česko obdivuje celý svět.

V některých zemích je přitom jejich nošení stále dobrovolné. Berlín, hlavní město sousedního Německa, ho zavádí jako povinnost až tento týden, měsíc po Česku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.