Kelly ze seriálu Ženatý se závazky přiznala boj s nemocí. Christina Applegateová trpí roztroušenou sklerózou

Herečka Christina Applegate ve slavném seriálu
Herečka Christina Applegate ve slavném seriálu
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2021

Herečka Christina Applegateová (49), nejlépe známá jako Kelly ze seriálu Ženatý se závazky, se fanouškům svěřila se závažnou informací. Pohledná blondýnka, která v minulosti porazila rakovinu prsu a nechala si kvůli ní odstranit obě ňadra, trpí roztroušenou sklerózou. Diagnózu sama několik měsíců zpracovávala a ke svým příznivcům o ní promluvila na sociálních sítích.

Christina Applegateová na Twitteru přiznala, že trpí roztroušenou sklerózou. Herečka si už po zdravotní stránce prošla mnoha nepřízněmi osudu, kvůli rakovině prsu si nechala odstranit obě ňadra a preventivně i vaječníky a vejcovody. S nemocí nyní statečně bojuje díky péči lékařů a díky dalším pacientům se stejnou diagnózou.

"Ahoj, přátelé. Před pár měsíci mi byla diagnostikována roztroušená skleróza. Je to zvláštní, ale podporují mě lidé se stejnou nemocí. Byla to těžká cesta, ale jak víme, cesty pokračují. Pokud je nějaký tupec nezablokuje," napsala Applegateová na Twitter s tím, že žádá o respektování svého soukromí.

Jak představitelka Kelly ze seriálu Ženatý se závazky odhalila, s roztroušenou sklerózou bojuje již několik měsíců. Po zdravotní stránce dlouho klid neměla, rakovina prsu jí byla diagnostikována v roce 2008 a ze strachu, aby se nevrátila, podstoupila oboustrannou mastektomii.

Z hollywoodských kolegyň může být herečce oporou například Selma Blairová známá z filmu Pravá blondýnka. Ta se i přes roztroušenou sklerózu věnuje kariéře i rodině a z hole, o které musí kvůli nemoci chodit, si vytvořila stylový doplněk.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.