Klid po bouřce jen na chvíli. Meteoroložka upřesnila, kdy Česko zasáhne další a jak to bude s tropickými teplotami

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2022

Klid po bouřce - tak by se dalo nazvat víkendové počasí. Během pátečního večera a první poloviny noci se na našem území vyskytly extrémně silné nebo velmi silné bouřky. "Největší škody způsoboval silný vítr, jehož nárazy se v Plzni zastavily na 125 km/h, v Chebu na 93 km/h, ojediněle se vyskytly kroupy a nejvyšší srážkové úhrny hlásilo Chebsko, kde spadlo až 20 mm/h," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"Další ojedinělé bouřky očekáváme příští týden. Během pondělního večera, v úterý a ve středu. Takové intenzity ale dosahovat nebudou," uvedla odbornice přes počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Kdy se vrátí tropické teploty?

Pátek byl prvním tropickým dnem letošního roku – nejvyšší teplota byla naměřena v Kuchařovicích na jižní Moravě 31,1 °C a padaly teplotní rekordy. "Po přechodu studené fronty se citelné ochladilo. Tropické teploty do konce května neočekáváme, naopak teploty budou nižší, v příštím týdnu se budou pohybovat většinou pod letní hranicí, tedy pod 25 °C. Jejich nárůst přinese až začátek června," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

pondělí bude polojasno, večer na západě až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 11 až 7 °C, odpolední maxima mezi 20 až 24 °C.

úterý je potřeba se připravit na změnu charakteru počasí. Bude oblačno, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C, odpolední teploty mezi 20 až 24 °C.

Stejně tak tomu bude i ve středu. Očekávat se dá oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C, odpolední maxima mezi 20 až 24 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno, místy přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C, odpolední maxima mezi 19 až 23 °C.

pátek si počasí připraví převážně polojasno. Ranní teploty 14 až 10 °C, odpolední maxima mezi 19 až 23 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.