Reklama:

Konec Jany Adamcové na Úřadu vlády. Otevřeně řekla, kdo rozhodl, že už nebude pokračovat jako mluvčí a co ji teď čeká

Jana Adamcová
Jana Adamcová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 12. 2021

Tak jak to v životě bývá, vše jednou končí. To se v pátek týkalo kabinetu Andreje Babiše (67) po jmenování nové vlády ve Strakově akademii a také změn mimo jiné na místech v odboru komunikace. Jako mluvčí Úřadu vlády skončila Jana Adamcová (49), jejíž jméno už v pátek večer nefigurovalo ani na oficiálních webových stránkách. Ohledně spekulací, že »nafasovala« výpověď, odpověděla opačně: "Odešla jsem na vlastní žádost," uvedla pro ŽivotvČesku.cz charismatická Slovenka z rodiny pravoslavného faráře, která byla tváří kabinetu bývalého premiéra více než 2,5 roku.

Reklama:

Páteční nástup nově jmenované vlády zamíchal s personálním složením úřadu. Jeho vedoucí se stala Jana Kotalíková, která nahradila pravou ruku Andreje Babiše, původem Slovenku Tündu Bartha. Poslední den v roli mluvčí to byl i pro rodačku z Bardějova Janu Adamcovou, která nastupovala do funkce 4. března 2019. Jak pro ŽivotvČesku.cz uvedla, rozhodla se skončit po své zralé úvaze. V páteční tiskové zprávě Úřadu vlády, který již má na některých pozicích nové tváře, ale stojí, že ji kabinet odvolal. I tak okouzlující milovnice cestování už teď ví, jak se svým volným časem naloží.

Reklama:

"Teď mě čeká spánek, pak chci s dětmi vyrazit do Říma a relaxovat. Také přemýšlet, co dál. Přiznám se, že mám řadu restů, tedy věcí, na které jsem za ty necelé tři roky nesáhla. Chci to všechno určitě napravit a dát do pořádku," vyjmenovala bývalá »sporťačka« Jana Adamcová pro ŽivotvČesku.cz své plány do dalších dnů s tím, že samozřejmě jednou z priorit je užít si čas Vánoc s nejbližšími.

Jako absolventka Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze oboru Média a komunikace a zkušenostmi z práce v médiích, kdy na Úřad vlády přicházela z České televize, kde moderovala společenský magazín, měla ty nejlepší předpoklady zvládat zodpovědnou roli mluvčí. "Jana Adamcová je vdaná, hovoří slovensky, anglicky, německy, rusky a polsky," stálo v tiskové zprávě ohledně jejího nástupu do funkce. V současnosti ji nahradil dosavadní tiskový mluvčí ODS Václav Smolka (28), jehož jméno už figuruje na webu vlády místo jejího.

První zasedání nového kabinetu premiéra Petra Fialy (57) navázalo na předchozí jmenování členů vlády prezidentem Milošem Zemanem (77) na zámku v Lánech.

Vláda na své úvodní schůzi určila prvního místopředsedu vlády, který se stal ministr vnitra Vít Rakušan (43). Dalšími místopředsedy jsou ministr práce a sociálních věcí dočasně pověřený i vedením Ministerstva zemědělství Marian Jurečka (40), ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (61), místopředsedou vlády pro digitalizaci se stal ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (41). Ministrem pro evropské záležitosti byl jmenován Mikuláš Bek (57), ministryní pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (58) a ministrem pro legislativu a předsedou Legislativní rady vlády Michal Šalomoun (47).

Jak šel čas s Janou Adamcovou:

Na postu mluvčí Úřadu vlády Jana Adamcová, rozená Nováková, nahradila v roce 2019 Petru Doležalovou, která odcházela z důvodu nástupu na mateřskou dovolenou. Manželka režiséra Jiřího Adamce (73) začínala svou kariéru na rádiu Kiss, kde uváděla zprávy. Poprvé se před kamerou objevila v pořadu Bingo na TV Nova. Následně získala zkušenosti jako pomocná redaktorka ve zpravodajství jmenované televizní stanice, rok uváděla zprávy v pořadu Snídaně s Novou a posléze se stala moderátorkou Sportovních novin. Následně krátce pracovala na TV Barrandov a před svým nástupem do role mluvčí byla moderátorkou pořadu České televize Sama doma. V roli matky vychovává dvě děti, syna Daniela (14) a dceru Jasminu Annu (11). Svatba s Jiřím Adamcem se konala v roce 2006 v Řecku. Do svých 18 let žila na Slovensku.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: