Krásná Eva Josefíková se stala maminkou. Dceři dala jméno Lota. Kolegyně promluvila

Herečka Eva Josefíková
Herečka Eva Josefíková
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2021

Herečka Eva Josefíková (31) se stala poprvé maminkou. Na svět přivedla dcerku, které s partnerem Matějem Podzimkem (40) dali jméno Lota. Pyšný tatínek oznámil radostnou novinku na sociálních sítích. V poslední době byla herečka nejvíce známá jako Denisa v oblíbeném seriálu Slunečná, kde nahradila Veroniku Arichtevu (35) poté, co na svět přivedla syna. Ta nyní prozradila, zda se do role vrátí. "Nikdo se se mnou o tom nebavil," uvedla Veronika Arichteva pro ŽivotvČesku.cz.

Eva Josefíková si mateřství už vyzkoušela v seriálu Slunečná, nyní prožívá roli maminky doopravdy. Na svět přivedla svého prvního potomka, dcerku, která dostala jméno Lota. Tatínkem je Matěj Podzimek, který je scenáristou filmů 3Bobule, Dukla 61 či Metanol.

Byl to právě pyšný tatínek, kdo se na sociálních sítích radostnou novinkou pochlubil. "K nejkrásnější ženě světa včera přibyla druhá. Jmenuje se Lota Podzimková a těší se na vás. A Evička je bohyně. Jako všechny maminky," napsal Podzimek.

Ve Slunečné Eva Josefíková v roli Denisy nahradila Veroniku Arichtevu, která odešla na mateřskou dovolenou. Syn Luka jí dělá radost už od září a mnozí fanoušci doufali, že když se teď stala maminka z Evy, Veronika se do role vrátí. To herečka ale vyvrátila.

"Nikdo se se mnou o tom nebavil, takže asi ne. Asi už se s tou postavou nepočítá, nebo nevím, jak to mají v plánu. Nevracím se tam," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Veronika Arichteva. Obě herečky svou roli opustily z toho nejkrásnějšího důvodu - aby se ve skutečnosti chopily role maminky.

Jméno Lota, které dcera Evy Josefíkové dostala, je odvozené z francouzské podoby jména Karla, tedy Charlotte. Jeho význam je svobodná žena, vládkyně či královna. Z řečtiny by jméno neslo význam lotos.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.