Kulturistka Věra Mikulcová likviduje tuk v těle a popsala speciální jídelníček. Před soutěží poděkovala partnerce

Věra Mikulcová
Věra Mikulcová
Foto: Se svolením Věry Mikulcové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 6. 2021

Nejlepší a nejvýraznější česká kulturistka Věra Mikulcová (39), která je známá tím, že si odhodlaně jde za svými sny, se chystá na světovou soutěž do Portugalska. Tři týdny před vrcholem ladí formu a mimo jiné popsala současný jídelníček. "Je to v podstatě pořád stejné - krutí prsa, kuřecí prsa, bílek, zelenina, troška rýže a před spaním tvaroh," uvedla pro ŽivotvČesku.cz velká profesionálka.

Věro, vy se chystáte do Portugalska, kde se už 18. července představíte na akci Mr. Big Evolution Portugal. V profesionální divizi jste zatím závodila v USA a v Kanadě. Co pro vás účast na evropském podniku znamená?

Každá soutěž je pro mě výzvou. Samozřejmě je to další profesionální soutěž, takže budu moc ráda, když se představím v co nejlepší formě. Nerozlišuji, zda se soutěž koná v USA nebo v Evropě, cílem je být vždy připravená co nejlépe. A myslím si, že v tuto chvíli pro to dělám opravdu maximum.

Jak nyní necelý měsíc před soutěží vypadá váš jídelníček? Můžete čtenářům popsat, jak se stravuje profesionální kulturistka?

Jídelníček je v podstatě pořád stejný - krutí prsa, kuřecí prsa, bílek, zelenina, troška rýže a před spaním tvaroh. Před závody v podstatě jíte celý den po dvou hodinách. Nemáte žádnou snídani, oběd ani večeři, ale jde o takové celodenní stravování. Mně to chutná, jen je toho málo (říká se smíchem).

Svaly určitě nevykouzlí jen vhodně sestavený jídelníček, ale určitě hodně dřete v posilovně. Co do vypuknutí soutěže ještě chcete nebo musíte stihnout?

Trénuji každý den asi 50 minut. Samozřejmě většina přípravy je v posilovně na strojích. Poslední tři týdny chodím do fitka dvakrát denně, snažím se úplně zbavit tuku, aby na pódiu bylo na co koukat.

Přípravu a výkony mnoha sportovců ovlivňuje koronavirová epidemie. Máte před cestou do Portugalska obavy? Z čeho jste před závody nejvíce nervózní?

Obavy mám skoro stejné, jako jsem mívala před příchodem pandemie - tedy trochu se bojím, aby mi vyšla forma a s partnerkou Janou jsme dobře doletěly, jelikož moc rády nelétáme (přiznává se smíchem). A epidemie? Už jsem si zvykla, že pokaždé je všechno jinak. Takže nic neřešit a počkat, jak to bude těsně před odletem. Přeci jen už známe naši vládu (dodává se zvonivým smíchem).

Tomu se dá rozumět. Kdo s vámi ale do Portugalska jede a jak široký tým budete mít k dispozici?

Do Portugalska se mnou jede moje partnerka Jana, bez ní bych to nezvládla. Já jí moc děkuji, jak to všechno zvládá se mnou, z celého srdce jí patří obrovský dík za tu obětavost, kterou mi věnuje.

Stihnete v létě dovolenou? Nebo je vše podřízeno podnikání a přípravě na závody?

Vlastně ty závody považuji za dovolenou. Na klasické volno není čas, máme fitko a musíme se o něj starat. Hned po návratu z Portugalska jdeme zase do fitka, protože na nás budou čekat nedočkaví klienti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.