Kuriózní zážitek lovce humrů: Chtěla mě spolknout velryba, tvrdí. Popsal, jak ho vyplivla z úst

Keporkak, ilustrační snímek
Keporkak, ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 6. 2021

Velmi kuriózní zážitek má za sebou lovec humrů, který si pátek představoval jako svůj běžný pracovní den. Michael Packard (56) z města Wellfleet v americkém státu Massachusetts se vydal na moře a prozkoumával vody, když ucítil náraz. Poté, co se zorientoval, zjistil, že se nachází v uvnitř velrybích úst a obrovský kytovec se chystá ho spolknout. Zdá se ale, že velrybě hrbaté, též zvané keporkak, nechutnal. Vyplivla ho a muž tak nyní může o celé události vyprávět.

Když se Michael Packard v pátek ráno vydával na své lodi na širé moře, ještě netušil, jak neobyčejný den před sebou má. Jako tradičně se oblékl do neoprenu, nasadil si potápěčské vybavení a vydal se pod vodu hledat humry, jejichž lovem si vydělává. Když byl v hloubce zhruba 14 metrů, ucítil náraz. Pak přišel šok.

"Jakmile jsem se z toho nárazu probral, došlo mi, že jsem najednou skoro v úplné tmě. Zprvu mě napadlo, že mě kousl velký bílý žralok, ale pak jsem se zcela vzpamatoval a neviděl jsem žádné zuby. Zjistil jsem, že jsem ve velrybí tlamě a ta velryba se chystá mě spolknout," řekl Packard televizní stanici WBZ.

Lovec humrů začal přemýšlet nad tím, co nyní bude s jeho manželkou a dvěma syny, kterým je 12 a 15 let. "Říkal jsem si, že nadešel můj čas a už brzy budu mrtvý. Myslel jsem na svou rodinu a viděl jsem, že ze situace, ve které se nacházím, není úniku," popsal šestapadesátiletý muž děsivé chvíle uvnitř velryby.

Po 40 sekundách, během kterých Michael Packard už počítal se svou smrtí, se stalo něco, co nečekal. "Velryba najednou vyplavala na hladinu, začala třást hlavou a pak jako by vybouchla. Vyplivla mě a byl jsem ve vodě, byl jsem volný," svěřil v rozhovoru pro televizní stanici zkušený potápěč, kterému z moře zpět na loď pomohl kolega a kamarád.

Odborník na kytovce Jooke Robbins uvedl, že velryba pravděpodobně neměla v úmyslu muže spolknout a šlo z její strany o omyl. "Pořád nemohu uvěřit, že jsem se z této situace dostal živý," dodal Packard, který byl převezen do nemocnice. Z celého zážitku si odnesl jen lehké zranění nohou, přesto na lůžku ještě zůstavá na pozorování.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.