Kvůli cukroví se teď musí trápit pohybem. Lucie Gelemová oslavila 40. narozeniny a promluvila o své skvostné postavě

Lucie Gelemová
Lucie Gelemová
Foto: Se svolením Lucie Gelemové / foto s vědomím Luboše Tomeška
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 1. 2023

Talentovaná výtvarnice Lucie Gelemová, která dlouhých sedm let patřila mezi nejbližší lidi kolem hudebníka Felixe Slováčka (79), je známá tím, že si přísně hlídá svůj jídelníček. V případě uplynulých Vánoc ale udělala výjimku a jako milovnice sladkého neodolala vánočnímu cukroví. "Nový rok tak pro mě znamená zejména více pohybu, v čemž mi pomáhá příprava na mou nadcházející vernisáž," uvedla pro ŽivotvČesku.cz pohledná tmavovláska, která se během silvestrovské noci neloučila jen s rokem 2022, ale i s číslem »39«. Její narozeniny totiž připadají na poslední den roku.

Při pohledu na křivky Lucie Gelemové nejednu její vrstevnici musí napadnout, že se pohledná umělkyně musí několikrát v měsíci pořádně trápit hlady, aby si udržela souměrnou postavu bez faldíků. Jenže je to jinak. Lucie Gelemová si sice hlídá, co »pošle« do žaludku, ale svým způsobem je velká požitkářka. Čemu ale jen těžko odolává, to je sladké. A uplynulé Vánoce se podle jejích slov mírně podepsaly na její postavě.

"Miluji sladké a vánočnímu cukroví nešlo odolat. Hřešila jsem. K tomu pak jsem 31. prosince slavila své čtyřicátiny, takže to byla další kalorická jízda. Od ledna tak vyhledávám aktivity, kde se více hýbu. V polovině února začíná v observatoři Žižkovské věže výstava mých obrazů, která nese název Vlivní a mocní tohoto světa, spoluautorem je profesor Václav Budinský. Tím, že mnoho času nezbývá, tak jsem v jednom kole. Ale i tak si přidávám, v mém případě to znamená delší procházky v lese, které absolvuji každý den," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz Lucie Gelemová s tím, že zásadně odmítá navštěvovat fitness centra.

Pokud jde pak o oslavu čtyřicátých narozenin, nešlo o nějakou »hogo fogo party«, ale spíše soukromou akci. Lidově řečeno »druhé kolo oslav« pak bude v rámci nadcházející výstavy obrazů. "Oslava byla, ale jen skromná. S mým blízkým okolím proběhne až v rámci výstavy, což bude milá příležitost spojit obě události," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz pohledná umělkyně, která zároveň odhalila, čím to je, že její postava je magnetem na pohledy mužů, ale i některých žen.

"Pravdou je, že mám krásné a štíhlé rodiče, takže určitě genetika v tom hraje významnou roli," dodala Lucie Gelemová s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.