Kvůli modelingu bojovala s bulimií a mučila se hlady. Stala se z ní »plus size« modelka a ukazuje krásu křivek

Modelka Laura Brioschiová
Modelka Laura Brioschiová
Foto: Profimedia.cz

Je všeobecně známo, že svět modelingu dokáže být občas velmi nekompromisní. To pocítila na vlastní kůži i modelka Laura Brioschiová, která kvůli své kariéře potřebovala zhubnout. Jenže ztráta kilogramů se ukázala ve skutečnosti těžší, než se na první pohled zdálo. A tak se rozhodla pro drastickou metodu, která zahrnovala hladovění a když něco snědla, z pocitu viny a zoufalství většinou skončila nad záchodovou mísou.

Modeling je odvětvím, ve kterém občas panují hodně tvrdé podmínky. Pro Lauru Brioschiovou se stal vzhled a touha po úspěchu posedlostí, pro kterou se rozhodla riskovat vlastní zdraví. Nastavila si přísný režim, protože její míry nesplňovaly požadavky klientů. Jenže střídání hladovek a zvracení jídla, které poté snědla, se stalo začarovaným kruhem a počátkem poruch příjmu potravy. Cítila se méněcenná, zlomená a přestávala věřit sama sobě.

"Když mi bylo 21 let, zhubla jsem po rozchodu pár kilogramů kvůli ztrátě chuti k jídlu. Okolí mi začalo lichotit, protože jsem vypadala štíhlá a krásná – říkal mi to i můj nový přítel. A protože jsem to tak chtěla udržet, rozhodla jsem se začít zvracet… v té době jsem si neuvědomovala, že si zahrávám s něčím nebezpečným a za svoji váhu se nemusím stydět. Být štíhlá pro mě byla naprostá priorita," přiznala Laura Brioschiová, jak cituje Inquisitr.com.

Bulimie se u ní projevila v plné síle a v nejhorším období se dostala na váhu 64 kilogramů, což je při výšce 180 centimetrů nízká hodnota. Naštěstí v sobě ještě dokázala najít sebereflexi a viděla, že se žene do obrovského problému. Uvědomila si, že ničí vlastní tělo i zdraví pro něco, co jí nepřinese žádné jistoty ani štěstí.

"Řekla jsem si, že budu radši »baculka« než nemocná žena. Dokonce i v oblasti vztahů jsem se rozhodla, že mě muž musí milovat takovou, jaká jsem – ať už s křivkami, nebo bez nich. Ale trvalo mi dlouho, než se mi podařilo získat vnitřní rovnováhu. Teď mám ze sebe velkou radost. Bulimie je nemoc, která ve vás zůstává – je latentní. Musíte být silní a bojovat proti ní," popsala boj s »PPP« (Porucha příjmu potravy - pozn. red.) pohledná blondýnka.

Laura Brioschiová se stala propagátorkou zdraví a krásy, která neznamená viditelné kosti, vychrtlou postavu a nulové křivky. Na sociálních sítích se snaží ukazovat krásu v mnoha podobách, které zahrnují přirozenost, »nedokonalosti« a výraznější tvary. V současné době je šťastná po boku svého partnera a ve 12. týdnu těhotenství. Pár se tak těší na narození potomka.

Herečku Evannu Lynch (29) pojí s kouzelnickým světem Harryho Pottera a britskou autorkou k...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.