Láska skončila tragédií. 19letou modelku zmrzačil expřítel. Zaútočil a vystřelil na její obličej kalašnikovem

19letá modelka Darya Mukhinaová po útoku expřítele
19letá modelka Darya Mukhinaová po útoku expřítele
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 6. 5. 2021

Láska může být nejen krásná, ale také nebezpečná. Chorobná vášeň a posedlost dokážou vztah zamilovaného páru dramaticky změnit a v některých případech vést až k děsivým činům. Devatenáctiletá Darya Mukhinaová z Petrohradu se stala obětí útoku bývalého přítele, který nedokázal přijmout, že je mezi nimi konec. Uchýlil se k tomu, že na ni v opilosti zblízka vystřelil kalašnikovem a zmrzačil ji.

Darya Mukhinaová se jakožto krásná mladá dívka věnovala modelingu, ve kterém měla šanci na slibnou budoucnost. Jejím partnerem byl majitel petrohradského hotelu Shaig Zeinalov (36), ale jejich láska nevydržela a došlo na rozchod. Zhrzený expřítel se rozhodl řešit situaci po svém a zprvu využil k zapomnění alkohol. Jenže v podnapilém stavu vzal jednu z nejznámějších útočných pušek - kalašnikov, zblízka na dívku vystřelil a způsobil jí těžké ublížení na zdraví.

"Slyšela jsem kovový zvuk, vložil nábojnici a namířil zbraň. Prosila jsem, aby nestřílel, ale on to neslyšel. Byla jsem oslepena, zrak byl pryč. Moje tvář bude po zbytek života zmrzačená. Pořád nemohu najít odpověď na otázku – proč to udělal? Prostě nechápu, odkud vzešla taková bestiální krutost," vyjádřila se 19letá Darya Mukhinaová, jak cituje Daily Star.

Ruska se rozhodla svůj příběh zveřejnit na internetu, aby poukázala na nebezpečí, které může vzejít z dříve šťastné lásky. Varovala ostatní ženy a dívky před domácím násilím, které sama zažívala poté, co Zeinalov začal pít. "Teoreticky jsem předtím věděla, co je domácí násilí, ale z nějakého důvodu jsem si myslela, že se to stává jen starším ženám. Chci jen říct dívkám, že by si měly samy sebe vážit, vážit si svého života a dělat všechno pro svou bezpečnost. Až na nemocničním lůžku jsem si uvědomila, že jsem se ocitla v tomhle strašném příběhu," popsala modelka, čím začalo její trápení.

Darya doufá, že jí zájem médií a publicita pomůžou vyhrát odvolání nad nedostatečným trestem Zeinalova. V opačném případě hrozí, že se její bývalý přítel, který ji připravil střelbou o oko, dostane na svobodu. Dívka svým zraněním ztratila možnost uplatnění v modelingovém odvětví, nyní má umělé levé oko. Započala kampaň na sociálních sítích, ale setkala se s vlnou nenávistných komentářů a zlostných poznámek, proto se ji rozhodla ukončit.

Před soudem ji expřítel opakovaně nazýval mrchou a místo pokusu o vraždu, byl odsouzen za těžké ublížení na zdraví. Pro Shaiga Zeinalova to znamená pět let strávených ve vězení, ale s podmínečným propuštěním se předpokládá, že se z cely dostane už za tři roky. Darya Mukhinaová věří, že případ dojde spravedlnosti a její odvolání bude mít smysl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.