Leoně Šenkové z pěvecké show krachl po 7 letech vztah. Promluvila o tom, jak se vyrovnává s rozchodem

Zpěvačka Leona Šenková
Zpěvačka Leona Šenková
Foto: Nextfoto.cz

Leona Šenková (28) se v roce 2009 proslavila coby účastnice populární pěvecké soutěže. Tehdy jí bylo jen 16 let, ale už měla hlas jako zvon. Na show vzpomíná ráda a zpěvu se věnuje dodnes, jen pandemie koronaviru práci v hudebním odvětví trochu komplikuje. Prozradila rovněž, že i v osobním životě došlo k několika změnám. "Po sedmi letech jsem opustila přítele a jsem se synkem sama," uvedla Leona Šenková pro ŽivotvČesku.cz a řekla, jak se jí dnes daří.

V roce 2009 byla Leona Šenková jednou z favorizovaných účastnic pěvecké show vysílané na nejúspěšnější tuzemské komerční stanici. Tehdy jí bylo 16 let, dnes slaví už 28. narozeniny, ale na dobu strávenou v soutěži si stále dobře pamatuje. "Vzpomínám na to moc ráda. Jde o chvilky, na které člověk nezapomíná. Asi málokdy se v 16 letech člověku podaří splnit si sen, ale čas utíká a my musíme jít samozřejmě dál. Bohužel se to už nevrátí," řekla zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz.

Zpěv je stále důležitou součástí Leony života, pandemie ale situaci komplikuje. "Samozřejmě zpívám pořád, vydala jsem desku, videoklipy, s kapelou jsme hráli. Tahle doba nám bohužel neumožňuje, abychom se mohli nějak dál rozvíjet a pořádně tu muziku tlačit mezi kamarády a fanoušky. Až to bude možné, tak se zase vrátím zpátky do hudebního režimu a těším se, až to nastane odznovu," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Leona Šenková.

"Aktuálně chci dotočit nové písničky, které máme s mým skladatelem Kubou Kubínem. Chceme se připravit na natáčení, jen nevím, jak bych točila v roušce. Teď trochu spolupracuji s televizí Šlágr, z čehož byla spousta diváků zmatená. Já jsem ale jako dítě vyrůstala na lidových písních a hrála na akordeon, takže k lidové muzice mám blízko. Myslím si, že správný interpret by měl zazpívat cokoliv, ať je to punk, metal, nebo lidovka," doplnila zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz a popsala, co chystá, až se koronavirová situace zlepší.

V soukromí u Leony Šenkové došlo k pár změnám. V roce 2015 se stala maminkou, s otcem svého synka už ale není. "Osobní život mám trochu divoký, od minulého roku nastaly různé změny. Po sedmi letech jsem opustila přítele a jsem se synkem sama, ale vůbec mi to nevadí, asi to bylo potřeba. Teď pracuji ve školce v Pardubicích, takže dělám s dětmi, mám tu dobrý kolektiv a je tu fajn. Těm změnám se snažím nepodlehnout, fungovat dál a těšit se z lepších zítřků," uvedla pro ŽivotvČesku.cz sympatická pěvkyně s hlase jako zvon.

Ačkoliv nyní pracuje ve školce, i při práci s dětmi si na hudbu čas najde. "Člověk si musí nějak vydělávat, když nám zpěv zakázali. Vrátila jsem se ke svému oboru, k dětem, a zpívat můžu i tady s nimi. Občas vytáhnu kytaru, zazpíváme si nějaké písničky, skloubit se to dá i takhle. Jen to není tak pro celou veřejnost jako doposud, tak snad už brzy," dodala Leona Šenková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.