Liberecký kraj zavádí kvůli počtu nakažených roušky. Havlíčkobrodská nemocnice zakáže návštěvy

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 7. 2020

Kvůli zvýšenému počtu nově prokázaných případů onemocnění COVID-19 se v Libereckém kraji vrátí povinnost nošení roušek. A to od pátku 24. července. Jiným opatřením reaguje na současnou situaci v souvislosti s šířením viru nemocnice v Havlíčkově Brodě - zakáže návštěvy.

Lidé roušky v Libereckém kraji budou muset nosit během návštěv ve všech zdravotnických zařízeních, v lékárnách, ve vybraných zařízeních sociálních služeb a například i pracovníci v terénních sociálních službách.

Podle ředitele Krajské hygienické stanice v Liberci Vladimíra Valenty má opatření pomoci v zastavení šíření onemocnění. Hygienické stanice uvádějí, že v kraji je stovka nemocných. Nárůst případů zaznamenali v Jablonci nad Nisou, kde je několik ohnisek a téměř čtyři desítky nemocných.

Podobně reaguje i havlíčkobrodská nemocnice, která od středy zakáže návštěvy v lůžkových částech. Jde o opatření v důsledku epidemiologické situace v regionu. Na Havlíčkobrodsku onemocnělo od začátku koronavirové pandemie podle hygieniků 103 lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.