Lidem ze štábu Matrixe zajistil budoucnost na několik let. Peníze pro mě nic neznamenají, vysvětlil Keanu Reeves

Herec Keanu Reeves
Herec Keanu Reeves
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 10. 2021

Profesi bere s velkým respektem a stejně tak přistupuje i k lidem - nevyjímaje těch, s nimiž pracuje. Hollywoodský sympaťák Keanu Reeves (57) není jen výjimečně talentovaný herec, ale je o něm všeobecně známo, že má srdce na pravém místě. Nejednou věnoval finanční obnos na dobrou věc, ale nezapomněl ani na tvrdě pracující tým, který stojí za úspěchem filmové série Matrix.

Dobrými skutky je herec s libanonskými kořeny v Hollywoodu už dobře známý. Keanu Reeves se zapsal nesmazatelně ve filmech jako Nebezpečná rychlost, Constantine, filmové sérii John Wick, kde ztvárnil postavu bývalého elitního zabijáka a v neposlední řadě je hvězdou kultovní sci-fi série Matrix. Právě role počítačového hackera Nea mu přinesla enormní popularitu a samozřejmě také obrovský výdělek.

Za roky jeho hereckých výkonů a desítek úspěšných filmových trháků se s ním neslo také to, že peníze pro něj nejsou příliš důležité a o svůj honorář se dokázal podělit s jinými herci a členy štábu. Příkladem bylo třeba to, když si nechal snížit finanční odměnu za film Ďáblův advokát z roku 1996 jen proto, aby si tvůrci mohli dovolit zaplatit legendárního Al Pacina (81).

Jako pravdivé tvrzení se to ukázalo také v případě Matrixu, kdy Keanu Reeves prokázal, jak moc si považuje práce lidí kolem sebe, kteří dotváří film ve finální celek, který je představen divákům. Díky tržbám z Matrix Reloaded a Matrix Revolutions si přišel na 250 milionů dolarů (v přepočtu přes 5 400 000 000 korun) a překvapivě se rozhodl projevit uznání svým »kolegům«, kteří pracovali nejen na kostýmech, ale také na speciálních efektech. Sám přiznal, že si je vědom velkého podílu jejich práce na úspěchu filmů a neváhal jim velkou část peněz věnovat, a tím jim dopřál jistou budoucnost přinejmenším na několik let.

"Byl bych raději, kdyby to lidé nevěděli. Byla to moje soukromá transakce. Považuji to za něco, co jsem si mohl dovolit udělat a stálo to za to. Peníze pro mě nic neznamenají. Vydělal jsem jich hodně, ale chci si užívat života a nestresovat se tím, abych pracoval na hromadění financí na svém bankovním účtu. Všichni víme, že pevné zdraví je důležitější," řekla hvězda Matrixu, jak uvedl server Celebritynetworth.com.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.