Lucie Gelemová a Felix Slováček stále spolu: Neléčená nemoc a ustavičné lhaní Dagmar Patrasové ničí i její okolí

Felis Slováček s Lucií Gelemovou
Felis Slováček s Lucií Gelemovou
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 8. 2021

Herečka a moderátorka Dagmar Patrasová (65) v posledních dnech poskytla novinářům několik rozhovorů, ve kterých uvedla, že její manžel Felix Slováček (78) tráví čas doma, pracuje na zahradě, rekonstruuje vilu a chystá po boku své manželky umělecké vystoupení. V pondělí odpoledne Felix Slováček slova své manželky popřel. "Je to lež, všechno jsou to lži. Dokud se nenechá léčit, tak se s ní vůbec nebavím," řekl pro ŽivotvČesku.cz Felix Slováček velmi otevřeně. V pondělí večer se redakce ŽivotvČesku.cz spojila také s Lucií Gelemovou (38), která má stejný názor jako Felix Slováček. Redakci i čtenáře odkázala na prohlášení z roku 2019, kdy na výroky Dagmar Patrasové reagovala. "Nerada hovořím o svém soukromí. Bohužel situace se od té doby nezměnila. Felixova druhá manželka se stále odmítá léčit a negativně zasahuje do života mnoha lidem. O její alkoholové závislosti se přitom ví už více než 15 let," řekla Lucie Gelemová pro ŽivotvČesku.cz.

Dagmar Patrasová v několika posledních rozhovorech s novináři uvedla, že manžel Felix tráví čas doma, pracuje na zahradě a připravuje rodinné umělecké vystoupení. "Bylo by to něco jako »S Dádou zpívá celá rodina«. Představení by doprovázel manželův Big Band, dcera Anička by zazpívala, syn Felix by hrál a zpíval. No a moderování by se ujala Felixova dcera z prvního manželství René. Myslím, že by se nám to, a i publiku, mohlo moc líbit," nastínila plány v rozhovoru pro Blesk.cz, ve kterém také tvrdila, že manžel chystá obrovský projekt Tři králové, ve kterém chce vzdát hold Karlu Gottovi (†80), Karlu Svobodovi (†68) a Ladislavu Štaidlovi (†75).

Rozhovor s Dagmar Patrasovou vyšel v pondělí ráno. Ještě dopoledne Felix Slováček pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že nic z toho není pravda, že jde o »bláboly«.

"Nic nerenovuji a nic neokopávám… Dokud se nenechá léčit, tak se s ní vůbec nebavím," řekl hudebník pro ŽivotvČesku.cz s tím, že do společné domácnosti k manželce se nevrátil a ani to nemá v úmyslu. "Co bych tam dělal? Já jsem řekl, že dokud nepůjde na léčení, tak se s ní vůbec nebudu bavit, ani tam nebudu bydlet, prostě nic," dodal Felix Slováček.

V pondělí večer se redakce ŽivotvČesku.cz telefonicky spojila také s Lucií Gelemovou. Byla v té době na rodinné návštěvě, na které ji doprovázel právě Felix Slováček. Lucie Gelemová zopakovala, že s Felixem netvoří již pár, ale zůstali dobrými přáteli, kteří spolu dál tráví čas.

Lucie Gelemová v pondělí večer okomentovala rozhovory a vystoupení, které Dagmar Patrasová v poslední době poskytuje. "Mohu bohužel jen opakovat svá slova, která jsem publikovala na Instagramu 24. srpna 2019. Tehdy to byla má první reakce po pěti letech vztahu, kdy jsem byla nucena už veřejně reagovat na lživá tvrzení paní Patrasové," řekla Lucie Gelemová pro ŽivotvČesku.cz.

Celý příspěvek najdete na instagramovém profilu Lucie Gelemové. Zkrácený výtah je zde:

"Většina z vás novinářů víte, že celých pět let života s Felixem nikterak nekomentuji lživá vyjádření a pomluvy paní Patrasové, kterými dlouhodobě s chutí zásobuje veškerá bulvární média. Vytváří tak vědomě negativní profil mé osoby, který ovšem zakládá na lži, pomluvách, přetvářce, intrikách, za pomoci svých spřátelených bulvárních novinářů. Ačkoliv jsem neustále obviňována, že mohu za rozpad Felixova druhého manželství s paní Patrasovou, mám svědomí čisté. Jejich vztah byl v době našeho seznámení přes všechny informace již mnoho let nefunkční. Možná pro vás bude překvapením, ale tato »dáma« mi zasahuje do soukromí a obtěžuje mne dlouhodobě i jinak. Ve skutečnosti je pravda taková, že od roku 2015 je to právě paní Patrasová, která mi zasílá vulgární, nesmyslné i výhružné SMS zprávy, kdy většinu z nich evidentně nepíše střízlivá. Činí tak přesto, že jsem ji několikrát (SMS zprávou) zdvořile upozornila (na radu advokáta), ať tak nečiní. SMS od paní Patrasové přicházejí i po její bezohledné opilecké autonehodě, kdy jela opilá vystupovat na představení pro děti. Tyto zprávy mohu pochopitelně doložit v případném soudním sporu. Veškerá neověřená publikovaná tvrzení paní Patrasové veřejnost přijímá jako pravdivá - tedy tvrzení od člověka dlouhodobě závislého na alkoholu a ztrácejícího soudnost."

Lucie Gelemová v pondělí večer pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že od publikace tohoto příspěvku se moc nezměnilo. "Neléčený letitý alkoholismus a s tím spojená bezohlednost zasahuje do života všem lidem. Nejen nejužší rodině, ale i těm, kteří se stanou chtě nechtě součástí," uvedla Lucie Gelemová pro ŽivotvČesku.cz.

Výtvarnice také odkázala na Instagramový příspěvěk z pondělí 17. 5. 2021:

"Nerada hovořím o svém soukromí. Bohužel situace se od té doby nezměnila. Felixova druhá manželka se stále odmítá léčit a negativně zasahuje do života mnoha lidem. O její alkoholové závislosti se přitom ví už více než 15 let, na tom nezmění nic ani její ustavičné lhaní," řekla v pondělí Lucie Gelemová pro ŽivotvČesku.cz.

"Je zásadní, aby nastoupila na léčení, pak se s ní začnu bavit. Dokud se nenechá léčit, tak se s ní vůbec nebavím, to je moje podmínka. Nejdříve léčit, pak se může něco dít, jinak nic a konec," dodal k situaci své manželky pro ŽivotvČesku.cz muzikant Felix Slováček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.